Erkek Bakımı

Erkekler İçin Cilt Bakımı ve Hijyen Tüyoları

Erkeklerin de ciltlerine bakım yapmalarını gerektiğini artık kabullendik değil mi? Bakım dediğimiz şeyin bir rutin olması gerektiği, cilti beden ve ruh sağlığının da önemli bir parçası olduğunu bilin. O halde erkekler için cilt bakımında özel tüyoları, bakım ve temizlikteki hijyen tüyolarını mutlaka okuyun diyoruz!

Sakal Bakımında Cildi İyi Tanımak Önemli!

Çoğu erkek sakallarının kaşınmasında, sakal kıllarının arasındaki sivilce ve kızarıklıktan şikayetçi. Bu noktada cildinizin yapısını bilmeniz, sakal bıraktığınızda bu tepkileri anlayabilmeniz açısından önemli. Örneğin sakal bıraktığınızda çok kaşınıyor, kızarıklık varsa cildinizin kuruluğunu gösteriyor. Eğer sadece burun çevrenize bakıp benim cildim yağlı diyip sakal bölümünde bu problemi yaşıyorsanız cildinize özel bir temizlik ve bakım uygulamalısınız.

Öncelikle sakallarınız uzarken nemlendirmek, kıl köklerini yumuşatmak önemli. Bu noktada bitkisel losyonlardan ve nemlendiricilerden yararlanabilirsiniz. Gül suyu gibi bitkisel sular nem sağlama noktasında size doğal çözüm sağlar. Dilerseniz sakal bıyık serumlarından da satın alabilirsiniz.

Eğer T bölgeniz yağlı ise o bölgeye kullandığını yağlı ciltlere uygun ürünleri sakal bölümünüze pek değdirmeyin. Tüm yüzünüzü o ürünle yıkamak yerine bölgesel yıkama ve temizleme yapabilirsiniz.

Cildinizi Sabun ile yıkamayın!

Türkiye’de hala en yaygın erkek cilt bakım temizliği ürünü hala ne yazık ki sabun! İlla sabun kullanacaksanız standart sabunlar yerine Kastil sabunu kullanmanız cildiniz için çok daha yararlıdır. Sabun yerine artık erkekler için de satılan temizleme ürünlerini kullanmanızda yarar var. Cildinizin yapısını bilemiyorsanız kozmetik satış noktalarındaki danışmanlardan destek alabilirsiniz.

Traş olurken hijyen şart!

Erkeklerin cilt bakımında önemli unsurlardan biri traş olmaları! Traş olurken gerek yüz gerekse vücudunun diğer bölgelesi hem kurulukla hem de tarişle başa çıkmaya çalışıyor. Aynı zamanda türlü kesik ya da cilt yüzeyinde çeşitli kusurlar oluşabileceğinden traş sonrası cilt mikrop üremesine de oldukça yaygın. Bu sebeple traş olduğunuz malzemelerin size özel, kıl ve cilt tipinize uygun olmasında yarar var. Traş olurken uygun bakım ürünlerinden destek alabileceğiniz gibi traş sonrasında nemlendirme ve besleme özelliği olan losyon ya da kremleri kullanmanızda yarar var.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık