Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Aromaterapi ve Bitkisel Yağlar

Cilt güzelliğinin şüphesiz en önemli noktası düzenli bakım yapmak! Bu kadar geniş bir ürün yelpazesinin olduğu güzellik alanında artık daha çevreye duyarlı, daha doğal ve bitkisel bakım ürünlerinin peşindeyiz! Bu yazımızda da sizlerle cilt bakımı için etkili bitkisel ve aromaterapi yağlarını, etkilerini, yararlarını paylaşalım istedik!

Cilt bakımında neden doğal bitkisel yağlar kullanılmalı?

Cildimiz tıpkı organlarımız gibi yaşayan bir parçamız. Haliyle onu en doğal şeylerle beslemek oldukça önemli. Yediğimiz, içtiğimiz, soluduğumuz hava nasıl cilt üzerinde önemliyse cildimizi dışarıdan beslediğimiz bakım ürünleri de bir nevi cildin besin kaynakları. Bu sebeple cildi doğal ürünlerle beslemek sağlıklı bir cildin anahtarlarından biri oluyor.

Cilt için Avokado Yağı

Avokado yağı içerdiği zengin E vitamini ile cilt için en önemli bitkisel yağların başında geliyor. Son birkaç yıldır ülkemizde yaygın olarak yer almaya başlayan avokado yağı saç, yüz, vücut yani her bölgemiz için yararlı diyebiliriz. B1, B2 vitamini de içeren avokado yağı yumuşatıcı ve nemlendirici özellikleriyle öne çıkıyor. Doğrudan cildinize sürebileceğiniz gibi başka yağlar ile karıştırıp uygulamanız da mümkün.

Cilt Bakımında Gül Yağı Mucizesi

Muhteşem kokusuyla büyüleyen Gül, aynı zamanda yağı ile de güzelliğin önemli bir parçası. Gül yağı uçucu bir yağdır, bu sebeple doğrudan cilde tek başına sürülmesi kısmen önerilmez. Tahrişe yol açabilir. Gül yağını taşıyıcı bir yağ (badem, zeytinyağı ya da avokado) ile karıştırarak uygulamak daha doğru. Gül yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri gerçek ve saf gül yağını bulabilmek. Piyasada ucuz satılan gül yağı genellikle saf değil. Gerçek gül yağı çok zor elde edilen, tonlarca gülden milim milim çıkan bir yağ. Satın alırken iyi markaları ve saflığını iyice sorgulayın.

Hafif yapılı Üzüm Çekirdeği yağı!

Doğal yağlar içerisinde en hafif yapılı yağlardan bir olan üzüm çekirdeği yağı yüksek oranda antioksidan içermesiyle ünlüdür. Özellikle yüz bakım ürünlerinde sıkça kullanılan bu yağın sivilce yapma ihtimali çok ama çok düşüktür. Bu sebeple özellikle yağlı ciltlerinde rahatlıkla kullanabileceği bir doğal yağdır.

Doğal ve bitkisel yağları satın alırken mutlaka güvenilir ve sağlıklı yollarla üretildiğinden emin olun. Ne yazık ki popülerleşen bu alanda birçok merdivenaltı yağ üretimi de yaygındır.

Sizin en çok uygulamaktan memnun kaldığı doğal yağlar hangileri?

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık