Spor Stili

Yogaya Başlarken

Yogaya başlarken, daha önce yoga yapan insanları incelemiş ve hatta pozları görüp biraz çekinmiş olabilirsiniz. Yogaya başlarken, ya da yogaya başlamaya karar verme aşamasındaysanız bu yazı size yardımcı olacaktır.

Yoganın derin felsefesini ve pozlarını burada anlatmayacağız. Bu tür bilgileri yoga uzmanlarından almanız daha doğru olur. Bugün size, yogaya başlarken neler yapmalısınız? sorusunun cevaplarını sunacağız.

Yoga, bir çok farklı pozun bir akış halinde yapılmasıdır. Yogaya başlarken pozdan poza ne kadar hızda geçtiğiniz ya da ne kadar süre pozun içinde kaldığınız öncelikli değildir. Yoganın en etkileyici yanı, günümüzde her şeyi kontrol etmeye çalışıp, bir çok yargıya maruz kalma durumundan sizi kurtarıp, kendi akışınızı bulmanızı sağlaması ve aynı zamanda hangi pozu ne kadar yapıp yapamadığında ilgilenmemesidir. Yogaya başlarken bir pozu yapmayı denerken sadece o ana odaklanıp denemenin keyfini sürebilirsiniz.

Yoga Yaparken Ne Giyilir?

Yoga yaparken ne giyilir? Sadece tayt ve bra giymek zorunlu mu? Yoga yaparken çorap giyilir mi? gibi bir sürü soru aklınızda beliriyor olabilir. Eğer yogaya yeni başlıyorsanız, yoga kıyafetleri için özellikle yatırım yapmanız gerekmez. rahat bir tayt ve dökümlü olmayan bir tişörtle deneyebilirsiniz. Yoga yaparken giydiniz kıyafetlerin en önemli özelliği sizin hareketlerinizi sınırlamıyor olmasıdır. Başınızı öne eğip aşağı bakan köpek pozuna girdiğinizde başınızı tişört yakanızın içinde bulmamalısınız. Yani yakası fazla açılmayan ve üzerine yapışmasa da oturan bir üst tercih edebilirsiniz.

Yoga yaparken çorap giyilir mi? sorusu ise bir çok yerde karşımıza çıkıyor. Yogaya başlarken bu konuda çok araştırma yapmış ve kararsız kalmış olabilirsiniz. Bedenin köklenmesi, dengesini bulması için çıplak ayakla yoga yapmanız sizin için daha iyi odaklanma sağlayabilir. Pozlarda ayak parmaklarınızı açarak yere daha sağlam bir hisle bastığınızı hissedeceksiniz. Çorapsız yoga yapmak aynı zamanda pratik kazanmanızı hızlandırıp ayaklarınızın kaymasını da engelleyecektir.

Video İzleyerek Yoga Öğrenilir mi?

Evde yogaya başlamak, evde video izleyerek yoga öğrenmek konusunda da kafa karışıklıkları var. Evde yogaya başlamak mümkün, fakat pozları ve hizalanmaları video üzerinden yapmak çok zor. Video izleyerek uyguladığınız hareketlerin hangi noktada doğru duruşu yakaladığınızı 2.gözün görmesi gerekiyor. Ya da ne kadar doğru olup olmadığını karşılaştırmanız için akışı uygularken kendinizi videoya çekebilirsiniz.

Eğer yogaya yeni başlıyorsanız bir kaç ay yoga stüdyosuna gitmekte ya da bir hoca ile çalışmakta fayda var. Yoga pratik yaparak derinleşir ve ilerlemenizi sağlar. Bir hoca ile çalışırsanız, daha doğru pozlarla daha iyi bir pratik yapmış olursunuz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık