Cilt Bakımı

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İster Misiniz?

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister misiniz? Bence cevabın evettir. Cildimizdeki pütürler her gün nemlendiricinizi sürerken ya da sadece yüzünüzü yıkarken bile elinize geliyor ve neden böyle oldu diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı çok da basit değil. Buna bir çok şey sebep olabilir.

Cilt, içten dışa beslememiz gereken bir dokudur. Yalnızca dışarıdan destekle cildi sağlıklı bir hale getiremeyiz. Cilt yüzeyindeki pürüzler de düzensiz, sağlıksız beslenme gibi sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Tamamen geçemeyen sivilceler, minik ölü deriler cilt yüzeyinde istemediğiniz bir görünüm oluşturuyor olabilir. Gelin cilt pürüzlerini yoketmek için neler yapabileceğinize bir gözatalım.

Cildi İçeriden Beslemek

Cildi içeriden beslemek için kaliteli gıda tüketimi oldukça önemlidir. Yeşil yapraklı ve özellikle çiğ sebzeler cildinizin gerçekten parlamasına sebep olacaktır. Yeşil yapraklı sebzeleri tüketmek için isterseniz salata isterseniz de jucie tercih edebilirsiniz. Her gün mutlaka taze olarak tüketmelisiniz.

Cildi içerden beslemenin bir de meyve boyutu var. Cilt yüzeyine doğrudan etki etmese de sizi, cilt için zararlı yağ, tuz, şeker gibi maddeler koruyan meyveler ilk tercihiniz olmalı. Özellikle elma ve kivi cildi dolaylı da olsa besliyor. Üstelik bu iki meyve de günlük tüketime oldukça uygun.

Cildi içeriden beslemenin en çok bilinen ve aynı zamanda da en çok ihmal edilen maddesi de su içmek. Cildinizin parlak ve pürüzsüz görünmesi için en önemli şey elbette su. Vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı olduğunu hesaplayabileceğiniz bir çok program var. Ama elbette siz mutlaka yavaş yavaş arttırarak su içme alışkanlığı edinin. Günde ortalama 2,5 ile 3,5 litre arasında suyu düzenli olarak tüketirseniz, 21 gün sonra cildinizdeki vücudunuzdaki farkı kolayca anlayacaksınız.

Cildi Pürüzsüz Yapmak İçin Ne Yapmalı?

Cildinizi içeriden besledikten sonra gelelim dışarıdan yapabileceğiniz bakımlara. Cildinizin pütürlerinden kurtulmak için cildinizi çizmedeni hasar vermeden ölü derilerinden kurtaracak bir peeling yöntemi bulmalısınız. Bu yöntem her cilt için farklı olabilir. Şeker, kahve, asitli peelingler deneyebilir ve cildinize neyin iyi geldiğini bulabilirsiniz. Eğer çok hassas bir cilt yapınız yoksa, yüze özel keselerden yararlanabilirsiniz. En iyi sonucu o şekilde alabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt için yapmanız gereken bir diğer bakım da doğru nemlendirici kullanmaktır. Cilt pütürlerinizin hangi üründen sonra ya da hangi dönemde oluştuğunu takip ederseniz, o dönemler için önem alabilirsiniz. Bu noktada serum ya da iyi bir nemlendirici sizi mutlu edecektir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık