Cilt Bakımı

Kış Aylarında El Kuruması Nasıl Önlenir? Hangi Kremler İyi Gelir?

Özellikle kış aylarında ellerinizin değişen hava koşullarından, beslenme düzensizliğinden ve bağışıklığınızın düşmesinden dolayı kuruması mümkün. Hatta çok karşılaşılan cilt problemlerinden biri. Biz de bu yazımızda ellerinizin kurumasını önlemek için önerilerimizi paylaşalım istedik!

Ellerinizi soğuktan eldivenle koruyun!

Ellerinizi soğuktan korumak kurumayı önlemek için yapacaklarınızın belki de en başında geliyor. Bunun için sokağa çıkarken eldiven kullanmak, eğer ev işi yapıyorsanız mutlaka temizlik sırasında eldiven kullanmak unutmamanız gereken noktalardan biri.

Cildinizi içerden besleyin!

Ellerinizin korumanın, cildinizi güçlendirmenin yollarından biri de cildinizi güçlendirmek. Bunun için cildinizi içerden beslemek, cilt sağlığına iyi gelen vitamin ve mineral takviyeleri almak mümkün. Bunların öncesinde bir vitamin/ mineral ölçümü yaptırırsanız daha sonuç odaklı olabilirsiniz. Cilt için E vitamini, B3 vitamini ve C vitamini gerekliliği yüksek vitaminler arasındadır.

Besleyici ve yoğun nem sağlayan el kremleri!

El kremleri kullanmak ellerin kurumasını önlemek ya da kuruma sonrası gerginliği azaltmak için önemli. Koruma amaçlı olarak soğuk havadan koruyan nemlendiricileri, içerisinde vitamin bulunan kremleri kullanmayı unutmayın. elleriniz eğer aşırı kurumuş ve tahriş olmuşsa daha tedaviye yönelik kremlerden destek alabilirsiniz. Bunun için ellerinizin verdiği rahatsızlık seviyesine göre dermotologtan da destek alabilirsiniz.

En iyi besleyici el kremleri nasıl seçilir?

Krem seçerken içeriğine, vaad ettiği özellikleri dikkate alarak seçmeniz gerekiyor. Kuru çatlamış eller için üretilen birçok kremlerden bizim önerimiz daha doğal içerikleri olanları tercih etmeniz. Özellikle de kuruma sonrası. Cildinizin tahriş olmasından ötürü kuruma sonrası onarıcı kremlerden doğal tedavi eden içerikteki kremler, doğal yağlardan destek alabilirsiniz. Bioderma özellikle kuruma sonrası onarıcı olarak en iyi kremlerin başında geliyor.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık