Güzellik

İpek Kirpik Yaptıranlar ve İpek Kirpiğin Tüm Detayları

İpek kirpik uygulaması son yılların en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından biri. Dolayısıyla en çok aranan ve en çok konuşulan işlemlerin de başında geliyor. İpek kirpik uygulamasıyla ilgili tüm merak edilenleri bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz, hazır mısınız?

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

İpek kirpik uygulaması, sentetik kılların işlemden geçerek çeşitli kıvrılma derecelerinde ve yoğunluğunda kirpik haline getirilmiş kirpiklerin, özel yapıştırıcısı sayesinde, kişinin kirpik dibine yapıştırılarak uygulanır.

Takma kirpik formları gibi bir çok farklı form ve yoğunlukta ipek kirpik seçebilirsiniz. İpek kirpik uygulaması yaptırmak istiyorsanız öncelikle iyi bir güzellik merkezi seçimi yapmalısınız. Seçtiğiniz güzellik merkezinden randevu alarak minik bir kontrolden sonra ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz.

İpek Kirpik Uygulaması Ne Kadar Kalıcı

İpek kirpik, doğrudan kirpiklerinize özel bir yapıştırıcı ile uygulandığı için bir süre sonra dökülme gibi sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. İpek kirpik ortalama 1-3 ay arası kalıcık gösterebiliyor. Bu biraz da ne kadar iyi baktığınızla ilgilidir.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulaması, uyandığınızda size kendinizi daha iyi hissettirse de iyi bir bakıma ihtiyaç duyar. İpek kirpik uygulaması yaptırdığınız güzellik merkezinde sizi bir kaç hafta içinde kontrole çağırırlar. Bu kontrolü ihmal etmeyin ki kirpikleriniz daha uzun süre sizinle olsun.

İpek kirpik uygulamasından sonra göz makyajı yapmamaya özen gösterin. İpek kirpik yapıştırıcıları makyaj çıkarma solüsyonlarından etkilenerek kirpiklerinizde dökülme yapabilir. Makyaj dışında olabildiğince kirpiklerinizi zedeleyecek ya da şeklini bozacak şekilde yatmayın. Bunun için de size önerimiz, kirpiklerinizin boyut ve yoğunluğunu günlük olarak kolayca taşıyabileceğiniz şekilde seçmeniz olacaktır.

İpek Kirpik Nerede Yaptırılır?

İpek kirpik uygulaması bir çok yerde yapılıyor. En çok da instagram üzerinde bir çok güzellik merkezi reklamla kendi adını duyurmaya çalışıyor. Buna rağmen güzellik merkezi seçerken temizliğinden ve kullandıkları ürünün kalitesinden emin olmalısınız. Olabildiğince yorumları okuyup, daha önce bu uygulamayı tecrübe etmiş insanlardan deneyimlerini dinleyebilirsiniz.

İpek Kirpik Kendi Kirpiklerimi Döker mi?

İpek kirpik uygulamasında en çok duyduğunuz sorulardan biri de “kendi kirpiklerim dökülüyor mu?” Kirpiklerimizin işlem olsun ya da olmasın belirli bir dökülme oranı vardır. Eğer kirpiklerinize iyi bakım yapıp, kontrole giderseniz kirpikleriniz dökülmez. Eğer beklediğinizden daha fazla dökülme olursa merkezinize danışmayı unutmayın.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık