Cilt Bakımı

Evde Cilt Bakımı Yapmanın İpuçları

Cilt bakımı denilince dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Cildinize doğru bakmak için bu işin bir rutin olduğunu ve bu rutinde yapmanız gereken birçok şey olduğunu bilmenizde yarar var.

Evde Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle bir cilt bakım rutininizin olması lazım. Bu rutin cildinizi çok iyi tanımakla başlar ve belli periyotlarda değişiklik göstererek devam eden bir süreçtir. Cilt tipinizi tespit ettikten sonra bir günlük bakım ve temizlik rutini oluşturmalısınız. Bunun için aşağıdaki sorulara yanıt veren ürünlere / doğal malzemelere sahip olmanız yeterli.

  • Günlük iyi bir temizleyicim var mı? Jel mi, süt mü, tanecikli yapıda mı olmalı?
  • Sabah ve akşam ayrı kullanmam gereken özel bakım ürünlerim var mı? Leke karşıtı, akne ve sivilce karşıtı ya da hassasiyet için özel bakım krem ya da serumlarına ihtiyaç var mı? Varsa hangilerini bütçenize göre almalısınız?
  • Günlük cilt temizliğinde yardımcı ekipman sünger, fırça, hareketli temizlik aletleri gibi ihtiyaçlarınız var mı? En uygun maliyette süngerler işinizi çok rahat görebilir. Ya da bu işe ciddi bütçe ayırırsanız Foreo ürünlerine mutlaka bakın.

Günlük cilt bakım rutinlerinizin yanında bir de haftalık cilt bakımına dair bir planlama yapmanızda yarar var. Cildimiz her gün aynı ürünlerle temizlense de her günü birbirinden farklı olduğu ve canlı bir yapıda olduğu için cildin haftalık farklı bakım rutinlerine ihtiyacı var. Örneğin ölü derileri temizlemek için peeling, derinlemesine gözenek temizliği ya da derinlemesine nemlendirme.

Bunun için haftalık olarak evde yapabileceğiniz pratik cilt bakım uygulamaları var. Buhar ile gözenek temizliği için duş öncesi ve sonrası bakım ürünlerinden destek alırsanız süreci çok daha hızlı ve pratik bir hale getirebilirsiniz. Duş sırasında gözenekler açıldığı için derinlemesine temizliği de duş sırasında yaparak duş sonrası gözenek temizleme için bantlardan, peeling ürünlerinden sonrasında gözenek sıkılaştırıcı maskelerden destek alabilirsiniz.

Duş sonrası bu rutine bir de derinlemesine nemlendirme maskeleri ya da serumları eklerseniz haftalık olarak cildiniz için güzel bir rutini tamamlaşmış olursunuz.

Işıl ışıl bir cilt diliyoruz!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık