Güzellik

Erkekler ve Kadınlarda Saç Kabarması neden olur? Önleyen ürünler nelerdir?

Çoğu kadın ve erkeğin yaşadığı bir sorun, saç kabarması. Bir sürü ürünler, saçı farklı toplama şekilleri ve saça takılan aksesuarlar ile saç kabarmasını önlemek için sen de uğraşıyorsan bu yazımız tam sana göre.

Saç kabarması neden olur?

Öncelikle saçlarının kabarması için birçok etken olabilir. Saç telinin türü, saçlarının sıklığı, bulunduğun yer ve coğrafya, saçlarının kesim modeli ve beslenme gibi. O yüzden saçının kabarmasına neden olan durumu bilip buna uygun çözümler aramalısın.
Saçlar temelde nemini kaybettiği durumlarda önce elektriklenir ve busten kendini saç kabarması olarak gösterir. Ancak burada hemen elektriklenmeyi önleyen ürünlere ağırlık vermen doğru değil.
Şu durumlarda da saçların kabarabilir;
– Saçlardaki Kesim hataları; eğer saçların yapısına uygun kesilmediyse yanlış Kesim saçlarını ekstra kabartabilir. Çncelikle kesimi düzeltmelisin.
– Eğer çok nemli bir yerde yaşıyorsan saçların nemin etkisiyle hızlı söner, evde kabaran bir saçın varsa dışarı çıktığında sönebilir ağırlaşabilir.
– Çok sıcak bir bölgede yaşıyorsan saçların iyice nemini kaybedeceği için iyice elektriklenir, bu tablo elektriklenmeyi önleyen ürünleri kullanmak için en doğrusudur.

Saç kabarması için hangi ürün seçilmeli?

Saçlarının kabarmasında saç yapına bağlı bir durum söz konusu ise saçlarının kuru ve yağlı olmasına göre saç kabarmasını önleyen ürünler tercih edebilirsin. Örneğin saçların dipten yağlı ama uçlarından kuru ve kabarıyorsa saç uçlarına ağırlaştırmayan elektriklenmeyi önleyen ürünler kullanmalısın.
Eğer saçların kuru ise zaten elektriklenmeye çok meyillidir. Bu durumda yıkama sonrası ürünlerin dışında banyo sırasında ekstra nem maskeleri yaparak saçına nem yüklemesi yapmalısın. Banyo sonrası yine ağırlaştırmayan. Elektriklenmeyi önleyen ve nem veren ürünleri kullanabilirsin.

Elektriklenmeyi önleyen saç maskesi

Saç kabarıklığı ile başa çıkmak için elektriklenmeyi önleyen en önemli saç bakım ürün gruplarından biri saç maskeleridir. Genellikle banyo sırasında ıslak saça uygulanan bu maskeler saç tellerine iyi nüfuz ederek banyo sonrası başa çıkmayı kolaylaştırır. Bu gruptaki ürünlerden stilonerileri.com editörleri tarafından seçilen ürünler;

 

Milk Shake Argan Yağlı Bakım Maskesi

Milk Shake’in argan yağlı bakım maskesi özellikle saça nem verme noktasında çok iyi diyebiliriz. Milk Shake’in argan yağlı bakım maskesinin öne çıkan özelliklerine gelirsek saç üzerindeki kutikulleri kapayıp kolay taranabilirlik ve parlaklık sağlıyor. Saç telleri ve saç derisine nem sağlamak üzerinde oldukça güçlü! Saçlarınızda su dengesinin uzun süre korunmasını sağlarken aynı zamanda buğday proteinleri sayesinde saçınızı besler ve yapılandırır. sac_kabarmasi_onleyen_maske

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık