Cilt Bakımı

Dermokozmetik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dermokozmetik ürünleri cilt, vücut ya da saç bakımı için her zaman kullanabiliyoruz. Peki, bu ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor muyuz? TekAdresEczane.com’un kurucuları Eczacı Neylan Zırhlıoğlu ve Eczacı Fulya Urgancıoğlu bütün bunları bizim için anlattı.

 

Dermokozmetik Ürün Nedir?

Çok kabaca söylemek gerekirse, dermokozmetik ürün aslında ilaç olmayan ama ilca gibi hazırlanan kozmetik ürünlerdir. Dermokozmetik ürünler hazırlanırken dermotolojik testlere tabi tutulur, hem formüllerinin hem de üretim tekniklerinin hazırlığı bilimsel araştırmalar ışığında gerçekleşir. Dermokozmetik ürünler eczanelerde satılır. Ancak buradan, eczanelerde satılan her kozmetik ürünün dermokozmetik ürün olduğu sonucunu da çıkarmamak gerekir. Detaylı bilgiye şuradan da ulaşabilirsiniz. http://www.tekadreseczane.com/dermokozmetik-urunler-nedir/

Fulya Urgancıoğlu & Neylan Zırhlıoğlu

Fulya Urgancıoğlu & Neylan Zırhlıoğlu

Dermokozmetik Ürünlerin Kozmetik Ürünlerden Farkı Nedir?

Dermokozmetik ürünler kullanım amacında farklılık taşır. Daha çok bir cilt sorununun iyileştirilmesi ya da önlenmesi için kullanılır. Hatta bazı ürünler tedavi için gerekli olan ilaçlarla beraber kullanılıyor. Bununla birlikte, tıpkı ilaçlarda olduğu gibi, bazılarının yan etkilerinin görülebilmesi de mümkün oluyor. Ayrıca hepsinin son kullanma tarihi kapakları açıldığı andan itibaren başladıkları için de çok büyük önem taşıyor.

dermokozmetik_urun_alirken_nelere_dikkat_etmeli_2

Dermokozmetik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle en sık yapılan yanlışa değinmekte fayda var: Çoğu insan tavsiye edilen ürünleri almaya yöneliyor. Oysa bir ürünün bir kişide iyi sonuçlar vermesi herkes için faydalı olacağı anlamına gelmez. Kendi cilt tipinize uygun olan ve cildinizdeki problemi çözecek olan ürünü almalısınız. Bunun için de bu konuda eğitimli ve sizi yönlendirebilecek donanıma sahip eczacılara danışabilirsiniz. Yapılan cilt analizinizin sonunda sizin için en iyi olan ürünü eczacınız tavsiye edecektir.

Bunun dışında dermokozmetilk ürünleri internetten satın almak da oldukça yanlıştır. Tedavi edici işlevi de olan dermokozmetik ürünlerden hangisinin size uygun olduğunu cilt analiz yapılmadan bilmeniz mümkün değil. Bu yüzden mutlaka size danışmanlık yapacak olan eczacılar tarafından yönlendirilmelisiniz. Ayrıca, son kullanma tarihi geçmiş dermokozmetik ürünlerin kullanılması da tehlikelidir. Maalesef, günümüzde internette satılan ürünlerin birçoğunun son kullanma tarihi geçmiş oluyor ve bunu saklamak için de ürünün ambalajı değiştiriliyor.

Sonuç olarak; dermokozmetik ürünleri eczanelerden satın alın ve bu konuda eğitimli olan eczacılarınızın yönlendirmelere mutlaka dikkat edin.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık