Güzellik

Daha Parlak Saçlara Sahip Olmak İster Misin?

Daha parlak saçlara sahip olmak ister misin? Dış görünümümüz için saç bakımı, cilt bakımından ve makyajdan daha çok önem verilmesi gereken bir konu aslında. Görünüşümüzü bu denli değiştiren başka bir şey yok. Makyajsız olabiliyor, cilt temiz göründüğü sürece idare ediyor ama saçlar iyi görünmediğinde, size dönen bakışlar değişebiliyor.

Evde saç bakımları yapmak, kuaförelerde saatleri geçirmek her zaman iyi görünen saçlara sahip olacağız anlamına gelmiyor. Belki de bu tür şeyleri günlük hayatınıza da dahil edemiyor olabilirsiniz. Çabuk yağlanan, matlaşan, kuruyan, çatallaşan, kabaran derken bir çok saç sorunları ile uğraşıyor olabilirsiniz. Özellikle bir çok farklı ürün deneyerek saç derisine ve saç yapısına da zarar veriyor olabilirsin. Bu yüzden öncelikli olarak saçlarının parlak, sağlıklı ve her daim güzel görünmesi için yapman gerekenleri seninle paylaşacağım.

Doğru Şampuanı Bulmak

Saç yapınızı belirledikten sonra doğru şampuanı bulmak çok çok önemlidir. Şampuanınızı kremsiz seçerek elemeye başlayabilirsiniz. Saçlarınızda işlem olup olmamasına, elektriklenme, kepek gibi sorunların olup olmamasına da dikkat etmelisiniz. Kırıkları önleme, nemlendirme gibi vaadler çoğunlukla şampuanlar tarafından karşılanmaz. Bu yüzden saç derinize odaklanarak şampuanınızı belirleyip, nem sorunu için durulanan saç kremleri ya da maskelerini tercih edebilirsiniz.

Doğru Saç Bakım Ürününü Bulmak

Saçlarınızı, saç yapınıza uygun şampuanla yıkadıktan sonra bakım kısmına geçebilirsiniz. Nemsizlik, hızlı kırılma, elektriklenme kabarma gibi sorunlarınız varsa bu sorunlara yönelik ürünler seçerek başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Nemsiz saçlar parlak görünmez. Dolayısıyla saç dipleriniz çabuk yağlansa da saç telleriniz nemsiz, kuru olabilir. Nemsizlik oranınıza göre, bakım yapan yağları mı yoksa durulanmayan saç bakım kremlerini mi kullanacağınıza ürünlerin küçük boylarını alıp deneyerek karar vermelisiniz. Saç bakım rutininizi oluştururken banyodan sonra bu tür ürünleri doğru seçmek, saçlarınızın daha parlak görünmesi için en önemli adımlardan biridir.

Saç Kurutma Sorunu

Saçların, makine ile değil de kendi kendine kuruması gerekliliği herkesçe söylenir. Ama bu yöntem herkeste aynı sonucu vermeyebilir. Bu yüzden öncelikle saçının yapısı iyi tanımalısın. Temizleme ve bakım ürünü ile başladığın saç bakım rutinini tamamlamak için saçlarının kurumaya ve istersen de kuruturken şekillendirmeye ihtiyaç duyabilirsin. Saçların ince telliyle muhtemelen kendi başına hızla kuruyabilir. Kendi kendine kuruduğunda aldığı şekil seni mutlu ediyorsa şanslısın demektir. Bir çok farklı yapıda saç kendi kendine kuruduğunda daha hızlı yağlanmaya sebep olmuş. Eğer kıvırcık saçların varsa mesela mutlaka düşük ısıda da olsa iyi bir bakım ürünü sonrası şekillendirme yaparak kurutma makinesi ile kurutulmaya ihtiyaç duyar. Isı ile şekillendirme elbette saçın parlaklığı bir parça alıyor olabilir ama doğru nem ürünleriyle desteklendiğinde daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık