Çeyiz

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizde olması gerekenleri bir çok ailenin adetlerine göre değişiyor olabilir ama yine de genel olarak alınması gereken bir çok eşya vardır. Çeyizde olması gerekenler, evinizin büyüklüğüne, ailenizin kalabalıklığına göre ve siz gelecek misafirlerin yatıya kalma ihtimaline göre değişmektedir.

Çeyizde olması gerekenler aslında tamamen evinizin kurmak istediğiniz düzeniyle ilgilidir. Çoğu zaman gelin adayları, çeyiz yapmanın aslında evinin düzenini oluşturmak olduğunu unutuyor. Gelin adayları daha evlenmeden çeyizine bir çok farklı parça alarak evin genel konsepti dışına çıkabiliyorlar.

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizde olması gerekenler listesinde evlenmeden çok zaman önce alınanların başında mutfak eşyaları geliyor. Mutfak eşyaları çeyiz için oldukça önemli bir yer kaplıyor. Fakat bu konuda çok dikkatli davranmalısınız. Evlenmeden önce aldığınız tüm eşyalar, eşinizle birlikte oluşturacağınız düzenin bir parçası olarak uyumlu olmayabilir. Üstelik çeyizde olması gereken mutfak eşyaları zamanla farkedilmeden çok fazla alınmış olabilir. Mutfağınızın büyüklüğünü bilmeden alacağınız bir çok eşya, ev düzeninizi oturttuktan sonra size gereksiz ve fazla gelebilir. Çoğunu belki koyacak yer bile bulamayabilirsiniz. Bu yüzden mutfak eşyaları için çeyizinizde az ve öz eşya bulundurun. Yerleşeceğiniz evin mutfak boyutu belli olduktan sonra diğer ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyinizde olması gerekenler listesinde yatak odası kısmı gelin adaylarının en çok özendikleri kısımlardan biridir. Yatak odası çeyizinde olması gerekenlerden en önemlisi nevresim takımları ve yatak örtüleridir. Nevresim takımlarını alırken fazla abartmayın. Evinizin boyutuna göre yatak seçtikten sonra yatak örtünüzü de buna göre seçebilirsiniz. Çeyizinizde olması gerekenler temelde bunlardan ibaret. Önemli olan yine evinizin genel konseptinden uzaklaşmadan mobilya ve tekstil ürünlerinizi seçmelisiniz.

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizde Olması Gerekenler

Çeyizinizde olması gerekenler listesinin en çok abartılan kısımlarından biri de banyo malzemeleri, havlular. Bir çoğumuz desenlerine, renklerine ve hatta indirimlere aldanıp bir sürü farklı havlu alabiliyoruz. Bornoz setlerinden çıkan havlularla birleşince bir sürü nereye koyacağımızı bilmediğimiz havlularla başbaşa kalıyoruz.

Çeyizinizde olması gerekenler listesi, yazının başında da söylediğimiz gibi tamamen sizin ev düzeninize ve oluşturmak istediğiniz konsepte göre şekillenmelidir. Evinizin büyüklüğü belli olmadan çok fazla eşya almanızı tavsiye etmiyoruz. Çeyiz denilince bir çok kullanılmayan eşyanın da işin içine girdiğiniz ve yalnızca kullanacağınız ürünlere bütçe ayırmanız gerekiyor. Daha sonra çeyiz alırken araya karışan bir çok eşya, daha sonra yalnızca hatırası var diye saklanıyor ve gereksiz yer kaplıyor. Eğer çeyizde olması gerekenler listesini sıralı halde istiyorsanız buraya tıklayarak Çeyiz Listesi 2015 yazımızı inceleyebilirsininiz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık