Alışveriş Danışmanı

Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz Markalar ve Ürünler

Amerika’dan alışveriş dolar kurundan dolayı eskisi kadar cazip değil gibi söylemler olsa da hiç de öyle değil. Dolar kuruna rağmen hala Amerika’da Türkiye’den daha ucuza alabileceğiniz markalar ve ürünler söz konusu. Hem de çok bildiğiniz ve Türkiye’de oldukça popüler olan markalardan. Hazırsanız başlıyoruz 🙂

Amerika’da Uygun Fiyatlı Markalar: Michael Kors

İşte Amerika’da özellikle Türk kadınınlarının da indirimden en çok tercih ettiği marka. Outlet mağazalarda bile birçok ayakkabı, çanta ve kıyafetlerini bulmak mümkün. Çantaları 100 dolar’a kadar inmiş durumda. Kemerler 15 dolar, ayakkabı 40 dolardan başlıyor. Güzel bluz ve tişörtlerini outleti biraz kurcaladıktan sonra bulmak mümkün. Onlar da 20 dolardan başlıyor.

Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz Markalar: Victoria’s Secret

Victoria’s Secret’ın New York’daki mağazalarına girdiğiniz zaman TL ‘ye çevirseniz de fiyatlar  o kadar güzel ki! Hele bir de indirim, sale buradakilerin sık kullandığı Clearance köşesindeyse sepeti doldurmaya başlayın. VS nin çok sevdiğimiz parfümlerinin Türkiye’de 199 TL olan body mistleri burada sadece 25$. Hele indirime denk geldiyseniz ki %70 oranında ben denk geldim, vücut kremleri 5 dolar, vücüut spreyleri 7 dolar gibi fiyatlara satılıyor.

Amerika’da Uygun Fiyatlı Markalar: Tommy Hilfiger

Buradaki türkler ay şekerim bizim oranın LCWaikiki’si burada Tommy’ler dese de yabancıların da çok sevdiği bir tarzdaki marka diyebiliriz. Burada özellikle outlet mağazalarda çok uyguna çeşitli ürünlerini bulmanız mümkün. Kadın Tommy Hilfiger tişörtler 15 dolar, çantalar 20-40 dolar, ayakkabılar 20 dolardan başlıyor outlet’te. Büyük süpermarketlerde Tommy Girl parfümü bile bulmak mümkün. O da 15-20 dolar arası değişiyor. (bu Türkiye’deki indirimle hemen hemen aynı, taşımaya değmez.) Erkek giyimde de tişörtleri 10-15 dolar arası.

Guess

Guess’i bu listeye almazsak hakkı kalır. Özellike çantalarını çok sık outlet te bile bulmak mümkün. Kendi mağazasında da Türkiye’deki abartılı fiyatlarının aşağısında bulmak mümkün. Bizde ki gibi lük ve kısmen ulaşılabilir değil gayet ulaşılabilir bir marka. Hatta burada yüzüne bakmayan da duyduğumuza göre çokmuş 🙂

Nautica & Levis & Timberland & Under Armour

Bu 3 markanın fiyatları görüp TL ye çevirince ben çok oldum. Yani Türkiye’de bu markalara cidden güzel paralar ödüyoruz. Burada ise durum hiç öyle değil. Timberland’in deri cüzdanını Marshalls’da 14.99 a buldum mesela. Nautica tişörtler 8-10 dolar, erkek terlikleri 5-10 dolar arası. Under Armour’un 20-30 dolara outlette ayakkabıları, rüzgarlıkları falan rahatça var.

Bunların dışında çoğu lüks markayı TL ye çevirseniz bile yine TR’den daha ucuza bulabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık