Alışveriş Danışmanı

Amerika’da İndirimli / Outlet Alışveriş Yapabileceğiniz Mağazalar

Amerika’da birçok ünlü markanın outlet ya da indirimli mağazalarının gerçekten indirim yaptığını etrafınızdan duymuş ya da Amerika’ya gitmek üzere olabilirsiniz. Stil Önerileri ekibi editörü olarak Amerika’da dolaştığımız ve alışveriş yaptığımız markaları ve mağazaları bir de biz anlatalım istedik. Amerika’ya ilk kez gidecekseniz ya da bir yakınınızdan isteyecekseniz bu markaları bilmeniz ilk aşama için yeterlidir.

Amerika’da indirimli alışveriş yapılacak yerler: Marshalls – TjMaxx

Amerika’da ünlü markalardan bazılarını en iyi fiyatta bulabileceğiniz alışveriş cennetlerinden ikisi Marshalls ve TjMaxx. Özellikle Michael Kors, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Kate Spade ve Guess görebileceğiniz fiyatlarla akılınızı başınızdan alabilir.

Marshals ve Tjmax mağazaları Amerika’nın birçok eyaletinde ve şehrinde var. İki markada aynı gruba ait. Hangisi daha uygun fiyatlı derseniz ikisi de hemen hemen yakın ama Marshalls ayakkanı konusunda daha zengin çeşitte ve iyi fiyatta. Çanta konusunda da Tjmaxx bence daha iyiydi. Gideceğiniz lokasyon üzerinde Google haritaları kullanarak inceleyebilirsiniz.

Sizinle o halde şok fiyatları paylaşalım, daha çok fikriniz olsun. Bu markalara Türkiye’de pahal denebilecek noktada özellikle son 1 yıldaki kur artışından. Buralarda ise aşırı ucuz diyebiliriz.

Peki fiyatlar nasıl? 2019 Haziran itibariyle Michael Kors çantalar ortalama 100-100 dolar, Tommy Hilfiger çantalar 20-40 dolar, Calvin Klein tişörtler 20-25 dolar. Erkekler için de çeşitler ve fiyatlar oldukça iyi. Michael Kors erkek tişört 20 dolar, Nautica erkek tişört 8-10 dolar, Levis tişörtler 6 dolar. Fiyatlar insanı gerçekten heyecanlandırıyor 🙂

Amerika’nın en iyi outlet mağazası: Woodbury Common Premium Outlets

Amerika’ya gelmeden duyduğunuz tek outlet markası olabilir çünkü o kadar meşhur 🙂 New York merkeze 1 saat uzaklıktaki Woodbury Common Premium Outlets dev markaların mağazalarına sahip koskoca bir dünya. İndirimde olan ürünler gerçekten indirim buymuş dedirtecek cinsten. Ancak NY merkeziyle aynı olan fiyatlarda var. Dikkat etmek lazım. Peki Marshalls ya da Tjmaxx den ne farkı var derseniz, burada markaların kendi mağazaları var ve ürün çeşidi çok daha fazla. Marshalls ve TJ e göre bi tık bazı şeyler pahalı ama daha yeni. Marshalls ve TJ de çok daha kalan ürün olduğu için çeşit az ama ona oranla fiyatlar çok çok iyi.

Woodbury’de hangi markalar var derseniz aklınıza ne geliyorsa diyelim 🙂 Burberry, Monler, Tory Burch’tan Kate Spade’e, daha uygun diyatlı Tommy Hilfiger’dan Guess’e, North Face’den Adidas, Nike, Aldo gibi Türkiye’den de bildiğmiz birçok markaya ulaşabilirsiniz. Gitmeden mağazaları inceleyip bir plan çıkarabilirsiniz, çünkü gezmek için çok çok büyük bir alan. https://www.premiumoutlets.com/outlet/woodbury-common/stores

 

Amerika’nın en çok çeşitli mağazası: Macy’s

Türkiye’nin Boyner’i diyebiliriz. Çoklu markaları bulabileceğiniz, Sale – Clearance yani indirim reyonlarında güzel fiyatlar yakalayabileceğiniz bir mağaza zinciri. Popüler AVM’Lerde genellikle var, dilerseniz online sitesi üzerinden den kaldığınız yere sipariş verebilirsiniz. Macy’s i çok yerde bulabilirsiniz.

Amerika’da alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz lazım diye ufak da bi not düşelim. Öncelikle fiyatlara kasada vergi ekleniyor. Süpermarkette de öyle diğer mağaza zincirlerinde de öyle. Bunu ekleyerek fiyatı hesaplayın.

Mağazalara girdiğiniz Sale – Clearance köşeleri ilk radarınızda olmalı, gerçekten kalan ürünlerin ciddi indirimde satıldığı yerler o köşeler. Kurcalayıp çok güzel ürünler bulmak hayli mümkün. Bu iki konuya dikkat etmeniz baya sizi rahatlatır.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık