Egzersiz Yap

Yürüyerek Kilo Vermek Mümkün!

Yürüyerek kilo vermek mümkün! Evet yanlış okumadınız. Üstelik birazdan size vereceğimiz reçeteyi uygularsanız kısa sürede, vücudunuz çok daha formda görünecektir. Yürüyerek kilo vermek, size hem yeni ve faydalı bir spor alışkanlığı kazandırmış olur hem de kendinize ayırdığınız zaman sebebiyle daha da mutlu hissedersiniz.

Yürüyerek Kilo Verme Programı

Yürüyerek kilo vermek isteyenler şimdi bu satırları dikkatle okuyup uygulayabilir. Bizim gibi siz de bu yürüyerek kilo verme programından fayda gördüyseniz bizimle sosyal medya hesaplarımızdan ya da bu yazının altına yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yürüyerek kilo verme programının bazı şarkları var. Öncelikle ana ve ara öğünlerinizin saatlerini asla kaçırmamalısınız. Tüm ana yemeklerinizden yarım saat önce 350 ml yani yaklaşık 1,5 bardak su içmelisiniz. Bunu şöyle uygulayabilirsiniz; sabah uyandığınızda 350 ml suyunuzu içip ardından siz kahvaltıyı hazırlayana ve sabah bakımlarınızı yapana kadar yarım saat geçmiş olacaktır. Ofiste ya da okulda yapacaksanız da yanınızda mutlaka su bulundurmalısınız. Ana ve ara öğün saatlerini şu şekilde düzenleyebilirsiniz. Sabah kahvaltılarınız 8:00-9:00 arası, Öğle yemeği 12:30-13:30 arası, ilk ara öğün, 15:00 ikinci ara öğünü ise 16:30-17:30 saatlerinde tüketebilirsiniz. Akşam yemeklerinizi en geç 20:00’ye kadar bitirmiş olmanız gerekiyor. Bu düzen, metabolizmanızı daha hızlı çalıştırıp, kilo verme hızınızı attırmak için oldukça önemli. Aynı zamanda yağ yakımınızı hızlandırmak için de bol bol su tüketmelisiniz. İlk günler zorlanabilirsiniz fakat yavaş yavaş içtiğiniz su miktarını arttırmalı özellikle yürüyüş yaptığınız günler daha çok su kaybedeceğiniz için 3 litre civarında su tüketmelisiniz.

Yürüyerek Kilo Verme Programı

Yürüyerek Kilo Verme Programı

Yürüyerek kilo verme programının besleme kısmını anladıysak, şimdi sıra yürüyüş programında. Eğer çok yüksek kilolarınız varsa ve düzenli spora yeni başlayacaksanız, kendinizi zorlamamalısınız. İlk hafta günde 35-45 dk’lık yürüyüşler vücudunuzu ısıtmaya ve metabolizmanızı hızlandırmaya yetecektir. Programlı bir yürüyüş planı için yürüyüşünüzü değişik tempolarda devam ettirmeniz gerekir. Bunun için ilk 15 dakika orta tempo, 20 dakika hızlı tempo ve son 15 dakika da hafifleyen bir tempoda yürüyebilirsiniz. Bu tür yürüyüşleri yemek saatlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Önemli olan çok tok olmamaya ve yemekten en az 50 dakika geçmiş olmasına dikkat edin. Eğer ilk zamanlar yürüyüşleriniz sonrası kendinizi çok aç hissediyorsanız, ayran, süt, kefir ya da cacık tüketebilirsiniz. Hatta ceviz, badem, fıstık gibi kuruyemişler de sağlıklı yağ bakımından zengin olduğu için size enerji verecektir. Bunları da bir avucunuzu geçmeyecek şekilde karışık olarak tüketebilirsiniz.

Yürüyerek kilo verme programının ikinci aşamasında, bedeninizin direnci hemen artacağı için 60 dakikaya kadar yürüyüş yapabilirsiniz. Burada da yukarıdaki tempolu formülü aynen uygulayabilir fakat buradaki son 15 dakikalık soğuma yürüyüşünün ardına hemen hızlı bir tempo da ekmelisiniz. Eğer bu programa sadık kalırsanız, hem metabolizmanız hızlanarak yediklerinizi ve fazla yağlarınızı yakmış olacaksınız, hem de kolayca kilo vereceksiniz. Bu yoğunluktaki bir yürüyüş programını uygularken 1 gün yürüyüp, 1 gün bol bırakmayı unutmayın. Kaslarınızı güçlendirdikten sonra yani düzenli yürüyüş sonrası 2-3 ay içinde her gün de yürüyüş yapabilirsiniz. Fakat ritim olarak zorladığınızı hissettiğiniz anda kendinizi kontrol etmeyi ve dinlendirmeyi unutmayın. Yürüyüş için sıcağın arttığı saatler yerine sabah erken ya da akşam saatlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık