Cilt Bakımı

Sağlıklı, ışıl ışıl bir cilt için bakım önerileri

Bu kadar fazla kozmetik ve bakım ürünü, her yerde yazan öneriler kafamızı karıştırmıyor değil. Hepimizinse ortak bir amacı var, sağlıklı, ışıl ışıl, pürüzsüz görünen bir cilt. Böyle bir cilde sahip olmak için hayatımızda yapmamız gereken birçok değişiklik, uygulamamız gereken birçok bakım önerisi var. Biz de stil önerileri olarak bunları sıralayalım istedik.

İşte sağlıklı, ışık ışıl parlayan, canlı bir cilt için bakım önerileri!

 1. her ne kadar bakım önerisi desek de ne yaparsanız yapın önce canlı olduğumuz için vücudumuza iyi bakmaktan başlıyor. Bunun içinde günlük rutininizde dikkat etmeniz gereken 3 şey var!
  1. Uyku saatleri ve toplam uyku süresi
  2. Yeterli düzeyde su içmek
  3. Yeterli düzeyde besinlerden vitamin, mineral almak

Bunlara dikkat ettiğinizde gözle görülür farklılıklar zaten başlıyor.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Bakım Önerileri

Sağlıklı Bir Cilt İçin Bakım Önerileri

Bunların dışında bakım tarafında dikkat etmeniz, uygulamanız gereken öneriler ise;

 1. Cildinizi yeterli düzeyde temizleyin. Aşırı temizlemek, sert ovmak zarar verdiği gibi cildi hiç temizlememek, az sıklıkta temizlemek, derin temizlikten kaçmak da cilt için o kadar yanlış. Önemli olan dengede tutmak. Her gece ve her sabah yani toksit attığımız süreçte temiz tutmak çok önemli.
 2. Cildin ihtiyacı olanı vermek! Yani nem, yani su. Mutlaka ama mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın.
 3. Hiyjeni önemseyin! Ciltteki birçok problemin özellikle sivilce gibi alt sebebinde hiyjen yatıyor olabilir. Yüz ve vücudunuz için kullandığınız havlu, kullandığınız kese ya da temizleme/yıkama fırçalarının hiyjenik olması çok önemli. Özellikle makyaj fırçalarının temizliğine çok dikkat edin, Makyaj Fırçası Temizleme rutini nasıl olmalı? yazımıza mutlaka göz atın!
 4. Güneşten koruyun, soğuktan koruyun kirli havadan koruyun! Dış etmenlerde bu 3 lü cildin en çok korkması gereken üçlü!
 5. Aşırı kozmetik, kimyasal ürün kullanımından kaçının! Kremler, maskeler, losyonlar, tonikler, peelingler, jeller, köpükler derken bu kadar büyük bir kozmetik dünyasında her şeyi süreyim derdine girmeyin. Az, öz ve ihtiyacınız olan kadar ürün ve marka kullanımını tercih edin.
 6. Ölü deriden arındırın ama çok sık değil! Peeling yapıcam diye her gün cildinizi ovup zarar vermeyin.

Hepinize sağlıklı, ışıl ışıl bir cilt dileriz!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık