Güzellik

Makyaj fırçaları nasıl yıkanır?

Makyaj fırçaları nasıl yıkanır elbette hepimiz biliyoruz. Fakat yine de çoğu zaman her kullanımdan sonra yıkamaya ya üşeniyor ya da fırçaların zarar görmesinden endişe ediyoruz. Oysa ki makyaj fırçalarını düzenli olarak yıkamazsak oluşan bakterilerin cildimize kalıcı zararlar vermesine sebep olabiliriz.

Makyaj fırçalarının kalıntılar arınması hijyenik çok önemlidir. Uzun aralıklarla yıkanan öakyaj fırçaları bakterilerden yeteri kadar arınamayabilir. Bu da ciltte sivilceden yaralara kadar bir çok istenmeyen sonuca yol açar. 

Makyaj fırçaları neyle yıkanır? 

Makyaj fırçaları şampuan, sabun ya da temizleme solüsyonu ile yıkanabilir. Biz anlatmaya ilk sıradan başlıyoruz. 

Şampuan ile makyaj fırçası temizleme

Bebe şampuanı ile makyaj fırçası temizleyebilirsiniz. Bebe şampuanları hem hassas hem de iyi bir temizleyicidir. Hatta zaman zaman makyajınızı bile bu şekilde çıkarabilirsiniz. Gelelim nasıl yıkandığına. Fırçanızı önce biraz ıslatın. Ardından bir kaseye koyup sulandırdığınız bebe şampuanına fırçanızı batırın. Avuç içinizde ya da silikon fırça yıkama pedine fırçanızı sürterek iyice yıkayın. Bu işlemi yaparken fırçanın hassas yapısına zarar vermemeye özen gösterin. Akan suyun altında iyice temizlendiğini görene, temiz su akana kadar durulayın. Eğer tam temizlendiğine ikna olmazsanız, şampuanlı suya tekrar batırarak işlemi tekrarlayabilirsiniz. 

Makyaj Fırçası Nasıl Yıkanır?

Makyaj Fırçası Nasıl Yıkanır?

Sabun ile makyaj fırçası temizleme

Sabun, makyaj fırçası temizleme için çok sık kullanılan bir ürün değil. Yine de bazı fırçalarda oldukça işe yaradığı söylenebilir. Fırça temizliğindense makyaj süngerlerinizi sabunla daha kolay temizleyebilirsiniz. Sabun ile fırçanızı temizlemek için fırçanızı ve sabunu ıslatın. Akan suyun altında fırçanızı sabunda gezdirerek temiz suyu görene kadar fırçanızı sabunda gezdirin ve ardından durulayın. Sabunun fırçanızı kurutma ihtimali olduğu için temizlemek adına ne kullanacağınız size kalmış. 

Makyaj fırçası temizleme solüsyonu

Makyaj fırçası temizleme kısmının en pratik yollarından biri de fırça temizleme solüsyonlarıdır. Özellikle aceleniz varsa, genellikle sprey formunda olan bu solüsyonları hızlıca temizleyip fırçanızı kurutmak için kullanabilirsiniz. Fırçanızı su ile yıkadığınızda sererek uzun sürede kururken, bu tür ürünleri kullandıktan 5-10 dakika fırçanız kurur.

Makyaj fırçası temizleme solüsyonlarının bir de yalnızca temizleyici olarak kullanılanları vardır. Bunları da şampuan adımıyla aynı şekilde de kullanabilirsiniz.

Fotoğraflar; https://tr.pinterest.com/pin/758223287236911908/

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık