Güzellik

Ali Aker’den 2017 2018 Ombre ve Sombre Saç Trendleri

sombre ve ombre farkı

Yeni sezon trendlerini her açıdan takip etmek isteyenlere ünlü ve yetenekli kuaför Ali Aker’in tavsiyelerine mutlaka göz atmalı.

Geçtiğimiz sezonun trend saç renklendirme yöntemleri arasında yer alan ombre ile birlikte bu sezon sombre adı verilen çok büyük renk değişiklikleri yapmadan göz alıcı bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eden yeni saç modasını da Ali Aker’den dinlemelisiniz.

Doğal sombre olarak adlandırılabilen uygulamalarda oldukça başarılı işler çıkaran Ali Aker, yeni sezon saç trendlerinde doğallığın ve ışıltıların ön planda olduğunu ifade ediyor. Sombre ombre farkı yeni sezonda saç modellerine yansırken sarı, kızıl, kahverengi ve siyah saça sombre yapmak mümkündür.

sombre-3                                                                                                                         Kaynak

Doğal ve akışkan bir görünümün yanı sıra parlaklık isteyenler için farklı renk tonları ile uygulamalar yapan Ali Aker, genel olarak sombre uygulamalarında dalgalı saçların daha dikkat çekici olduğunu ifade ediyor.

sombre-2                                                                                                                         Kaynak

Ali Aker, sombre ile birlikte uyguladığı su dalgası gibi işlemlerle görüntünün daha hareketli ve ışıltılı olmasını sağlıyor. Ali Aker günlük kullanımda ve çalışma hayatında rahatlıkla tercih edilebilecek sombre uygulamasında doğal renklerin tercih edilmesini öneriyor. Sabah evden çıkmadan önce hazırlanmaya zamanı olmayanlar için her zaman kuaförden yeni çıkmış gibi bir görünüm veren sombre uygulamaları, Ali Aker’in elinde farklı bir boyuta taşınıyor.

sombre-1                                                                                                                          Kaynak

Farklı renkleri bir arada kullanarak yaptığı uygulamalar ile beğeni toplayan Ali Aker, 2017 2018 ombre ve sombre saç trendleri üzerine yaptığı çalışmalar ile dikkat çekiyor.

Sombre Ombre Farkı

Sombre ile ilgili trendleri Ali Aker’den dinledikten sonra bir de bu sezonun yeni trend ile ombre arasındaki farkları öğrenerek doğru kararı daha iyi verebilirsiniz.

Ombre

Ombre saçın uzunluğuna göre belirlenen miktarında yapılan renk geçişlerine verilen isimdir. Farklı renklerle de uygulanabilen ombre baz renge göre farklı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar. Saçın ana rengini değiştirdikten sonra da uygulanabilen ombre özellikle enerjik ve ışıltılı bir görünüm isteyenler için alternatifler sunuyor. Ombre saç uçlarında sarı rengin uygulandığı bir ışıltılı renklendirme yöntemi olarak kullanılsa da sarı, kızıl, bakır tonlarının yanı sıra yeşil, gri, mavi ve pembe gibi renk alternatifleri ile de uygulanmaktadır.

Sombre

Sombre ile ombre arasındaki fark genel olarak daha doğal ve ışıltılı bir görünüm olarak ifade edilebilir. Sombre saçın diplerinden uçlarına doğru uygulanan ve ombre ile kıyaslandığı zaman geçişleri ile daha çok bütünlük sağlayan bir uygulamadır. Daha doğal bir görünüm elde etmek için kişinin saç ve ten rengine uyumlu renk seçimleri yapılması gerekir. Sombre modelleri 2017 yılında dikkat çekmeye başlarken 2018 yılında da popüler bir şekilde kullanılmaya devam edecek.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık