Diyet - Beslenme

Tatil Sonrası Detoks

Tatil bitiyor ve yine şehre, şehrin koşturmacasına geri dönüyorsunuz. Tatil dediğimiz şey, sporun sadece keyfine yüzmek olduğu, canınız ne isterse ve ne zaman isterse yemek yediğiniz bir dönem aslında. Belki 1 hafta belki daha uzun ama bu rahat yaşam size fazla kilo ve hızlı yağlanma olarak geri dönebilir. Bu konuda endişelenmemeniz için size şahane bir detoks önerimiz var.

Tatilin bitişi elbette sizi üzmüş olabilir. Bir de bunun üzerine tatil kiloları eklenince canınız iyice sıkılmıştır. Tatil zamanı yedikleriniz hatta özellikle içtikleriniz hızla yağ olarak bedeninizde yerini alıyor. Özellikle içeceklerin daha hızlı yağa dönüştüğünü unutmamalısınız. Sıvı kaloriler, aslında en tehlikeli kalori alma yöntemidir. Bu yüzden içeceklerinizin de kalorisine dikkat etmelisiniz. Tatil sonrası vücudunuzda biraz ödem biraz da fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsanız kendinize bu fazlalığı atmak için en az 1 hafta vermelisiniz. Fazla kiloyu vücudunuzdan hızla attığınızda bu pek sağlıklı olmayabilir. Bu yüzden kilo verme konusunda acele etmemeninizi tavsiye ediyoruz.

Tatil Sonrası Detoks

Tatil Sonrası Detoks

Tatil sonrası detoks, aslında sizin de araştırdığınız gibi bir çok farklı yöntemlerle yapılabilir. Size biraz bu yöntemlerden bahsedeceğiz. Yaz tatili sonrası alınan fazla kilolar ve yenilen sağlıksız yiyeceklerin vücudumuzda bıraktığı kötü histen uzaklaşmak için size detoks yapmanızı öneriyoruz. Elbette sağlıklı yollardan. Tatil sonrası detoks için daha önce de yazdığımız Lahana Çorbası’nı deneyebilirsiniz. Tatil sonrası detoks için dilerseniz profesyonel yardım da alabilirsiniz. Soğuk sıkım meyve ve sebze sularından oluşan 1 ila 3 günlük olmak üzere değişen detoks programlarından da yararlanabilirsiniz. Meyve ve sebze sularıyla yapılan detoksta yalnızca size gönderilen şişeleri tüketiyorsunuz. Bu yüzden eğer kronik bir rahatsızlığınız ya da tansiyon şeker probleminiz varsa bu tür yöntemleri denememenizi tavsiye ediyoruz.

Tatil Sonrası Detoks

Tatil Sonrası Detoks

Tatil sonrası detoks için illa ki yalnızca sıvı ile beslenmeye gerek yok. Tatil dönüşü 1 gününüzü, bol yeşillik ve meyve tüketerek geçirebilirsiniz. Aynı zamanda günde 3 litre su ve en az 1 fincan yeşil çay da tüketmelisiniz. Ekmek, et, makarna gibi ürünlerden de uzak durmalısınız. Eğer yukarıda bahsettiğimiz tatil sonrası detoks yöntemleri sizin için zorlu olacak bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Eğer kilo verme hedefiniz varsa mutlaka su ve yeşil çay adımını atlamayın. Sonuçları gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız. Bunun yanında mutlaka günde en az 30 dakika hafif tempoda yürümelisiniz. Eğer sıcaklığın arttığı saatlere denk gelmiyorsanız tempolu olarak günde 40 dakika yürümek sizi hedefinize daha kısa sürede ulaştıracaktır.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık