Diyet - Beslenme

Spor Yapmadan Kilo Verdiren 5 öneri!

Yazının başlığını okuyunca biraz sevinç biraz da şaşkınlık yaşamış olabilirsiniz fakat gerçekten, spor yapmadan da kilo vermek mümkün. Spor yapmadan kilo vermek aslında sanılanın aksine çok zor bir durum değil. Elbette günlük yapmanız gereken hareketlerin dışında kalan ve düzenli yapılmayan spordan bahsediyoruz. Eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız da bu kilo vermenize engel değildir. Yediklerinizi kontrol ederek ve aşağıdaki önerilere uyarak siz de spor yapmadan kilo verebilirsiniz.

Bol Bol Su İçin!

Su, bedeninizin çok büyük bir bölümünü oluşturur. Gün içinde idrar, ter gibi bir çok yöntemle bedeninizdeki su dışarı atılmaktadır. Özellikle yaz aylarında bol bol su içmelisiniz. Su aynı zamanda metabolizmanızı da çalıştıracağı için yediğiniz her şeyi yakar. Bu da fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olur.

spor_yapmadan_kilo_vermek_2

Su içmek yalnızca metabolizma çalıştırmak ya da vücudunuzun dışarı attığı suyu yerine koyduğu için değil aynı zamanda sizi tok tuttuğu için de önemlidir. Eğer düzenli olarak minimum 2 litre su içerseniz, ne zaman gerçekten acıktığınızı ya da ne zaman canınızın sadece atıştırmalık bir şeyler istediğini çok daha net anlarsınız. Yemek yemeden önce içeceğiniz su da midenizi dolduracağı için aynı zamanda sizi tok da tutacaktır.

Düzenli Uyuyun!

spor_yapmadan_kilo_vermek_1

Düzenli uykunun, zayıflamak  ile ne tür bilgi ilgisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz fakat nerdeyse bu maddelerin en önemlisi bu önerimiz diyebiliriz. Uyku, bedeninizin dinlenebilmesi için yakalayacağı tek fırsattır. Gece uykusu, bedeniniz dinlenmeye alındığında organlarınız da daha yavaş bir tempoda çalıştığı için dinlenmesi demek. Aynı zamanda metabolizmanızı da düzenler ve çalışmasını sağlar. Yeme ataklarınızı da uyku düzeniniz belirliyor desek aslında yanılıyor olmayız. Uyku tüm sinir sistemizi etkilediği için aslında kilo almamızı ya da vermemizi de uyku düzenimiz belirliyor.

Yeşil Çay için!

spor_yapmadan_kilo_vermek_

Gün içinde siyah çay, kahve gibi bir çok içecek tüketiyor olabilirsiniz. Bunlar sizde, eğer ekstra şeker kullanmıyorsanız çok kalori getirmez. Fakat eğer içeceklerinizin kilo vermenize yardımcı olmasını istiyorsanız mutlaka günde 1-2 fincan yeşil çay tüketmelisiniz. Yeşil çay da metabolizmanızı hızlandıracak ve vücudunuzdaki ödem ve fazla yağı atmanıza yardımcı olacaktır. Yeşil çay tüketmek, sizi daha sık tuvalete çıkaracağı için akşam saatlerinde tüketmemenizi tavsiye ederiz.

Atıştırmalarınızı kontrol altına alın!

Atıştırmalıkları seviyor ve vazgeçemiyorsanız bu alışkanlığınızı sağlıklı bir hale dönüştürebilirsiniz. Ana yemekleriniz dışında mutlaka ara öğünler de tüketmelisiniz. Ara öğünler hem midenizin boş kalmasını hem de ana öğün zamanı geldiğinde daha fazla yemenizi engelleyecektir. Bir çok farklı diyet ya da az kalorili atıştırmalıkları keşfederek kendinizi atıştırmalıklardan mahrum etmek yerine daha sağlıklılarını tercih edebilirsiniz. Özellikle taze meyveler, size önerebileceğimiz en sağlıklı ara öğünler olacaktır.

Sık ve az yiyin

Belki büyük bir klişeymiş gibi gelecek size ama, kilo vermeye başlamak istiyorsanız bu önerimizi dikkate almalısınız. Eğer sık ve küçük porsiyonlar tüketirseniz ve yukarıdaki önerileri de uygularsanız kısa zamanda çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Sık sık yemek yemek derken aslında tam olarak ara öğün ve ana öğün dengesinden bahsediyoruz. Ana öğünlerde küçük porsiyonlar tüketip, ara öğünlerde de meyve yediğinizde sonuç sizi gerçekten şaşırtabilir!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık