Spor Kıyafetleri

Spor Modasının Anahtar Parçaları

Spor modası deyince artık içimize giydiğimiz spor atletinin bile bir yeri var. Spor modası son birkaç yıl içerisinde öyle bir hale geldi ki adeta spor yaparken giydiğimiz her parça işlevsel olmalarının dışında şık ve stil sahibi de olmak zorunda. Biz de bu durumda spor modasının anahtar parçalarını sizlere sıraladık!

Olmazsa Olmaz Spor Sütyenleri – Bra

Her koşulda rahatlık ver sağlık önemli! Spor yaparkende giydiğimiz tüm kıyafetlerde hem sağlıklı hem rahat olmak isteriz. Özellikle kadınlar için spor yaparken göğüs sağlığı oldukça önemli bir yere sahip. Spor sütyenleri öncelikle kumaş yapısı açısından doğru tercih edilmeli ve uygun ölçüde olmalı. Spor yaparken hareketinizi kısıtlayan, zorlaştıran spor sütyeni modellerinden uzak durmalısınız. Spor sütyeni nasıl seçilir okumak için tıklayın!

Spor sütyeni modasına gelirsek, spor yaparken spor sütyeni üzerine ince askılı ve bol atlet giymek en trend şey diyebiliriz. Bu sebeple spor sütyeni seçerken eğer bu şekilde giyecekseniz görünümüne ekstra özen göstermelisiniz.

spor modası, spor sütyeni

spor modası, spor sütyeni

Spor sütyeninden sonra en önemli spor modası parçalarından biri spor taytları! Spor taytları seçerken hava alan ve çabuk kuruyan kumaşlar olmasına özen gösterin. Eğer kış için seçecekseniz de soğuğu ve rüzgarı geçirmeme gibi kumaş özelliklerine dikkat etmelisiniz. Spor modasında spor taytlarını birçok modelle görüyoruz. Rengarenk taytlardan tutun, farklı boy ve paça detayları ile birçok model karşımıza çıkıyor. Her dolapta olması gereken tayt modeli ise dizaltı siyah bir tayt. Diz altı spor taytı birçok mevsimde kullanım imkanı sağlarken aynı zamanda mekan içi ve mekan dışı da kullanım sağlar.

spor_modasi_kiyafetleri_kadın

Spor tayt ve sütyeni hazırsa sıra geldi spor üst giyimine! Spor modasını inceleyecek olursak üst giyim olarak gerek mevsimsel bazda gerek de moda ve trend olarak birçok seçeneğimiz bulunuyor. Spor yaparken üstünüze tercih edebileceğiniz giyim ürününün spor çeşidine göre değişiklik göstereceğini söylemeliyiz. Bu sebeple spor giyim ürünleri satın alacaksanız daha çok hangi spor türü yaptığınız ya da hangi spor türü için üst giyim ürününe ihtiyacınız olduğunu saptamalısınız. Örneğin koşu içi n alacağınız bir rüzgarlık giysi spor salonunda giymek için uygun olmayacaktır.

spor_modasi_kiyafetleri_kadin_3

Spor üst giyiminde tercih edebileceğiniz ürünler ve kullanım alanları;

  • Koşu Kıyafetleri: Koşu Hırkası, rüzgarlık, spor atleti, spor tişörtü
  • Fitness Kıyafetleri: Spor atleti, spor tişörtü
  • Yoga & Pilates Kıyafetleri: Pamuklu ve yumuşak tişörtler, spor atletleri, ince bol şalvar eşortman, pilates taytı vb.

Spor modasında önemli stil parçalardan biri de spor çantaları! Spor çantaları özellikle salona ya da spor mekanına giderken size eşlik edeceği için en çok görünen, stilinizi destekleyen moda parçalarından biridir. Gerekli eşyayı içine sığdırabildiğiniz, hafif, sağlam duran çantalar moda aksesuarı olarak da destekleyici bir ürün olacaktır.

spor çantası modası

spor çantası modası

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık