Diyet - Beslenme

Meyveli Sular Nasıl Yapılır ve Ne işe Yarar?

Meyveli sular, diyet yapan ya da sağlıklı beslenmeyi hedefleyen bir çok insanın elinde gördüğümüz yeni trend içecekler haline geldi. Meyveli sular, evde kendi başınıza yapabileceğiniz ve tatlı krizlerinizi ya da yeme ataklarınızı siz farketmeden çözecek bir içecek aslında. Böyle anlatında elbette kulağa çok garil geliyor olabilir fakat uzun zamandır her yerde duyduğumuz bu meyveli suların nasıl yapıldığını ve ne işe yaradığını size detaylı olarak anlatacağız.

Meyveli Su Nasıl Yapılır?

Meyveli sular hangi meyve ile yapılır? sorusu en çok aldığımız sorulardan biri. Aslında meyveli suda kullanılacak meyve, suyu ne kadar sürede tüketeceğinize bağlı olarak seçilebilir. Ama en doğru seçim elbette aromatik olarak kuvvetli meyvelerin seçilmesi olacaktır.

Meyveli suların kısa tarifini vermek gerekirse, ortaya, binbir çeşit meyveli su tarifi çıkabilir. Bir örnek vermek gerekirse, eğer çilek meyvesini seviyorsanız ve suyunuzu 1-2 saat içerisinde tüketecekseniz, 1 litre suya 4 küçük çilek gibi bir ölçü kullanabilirsiniz. Çilekli suyun içine bir adet güzelce yıkanmış bir tarçın çubuğu da ekleyebilirsiniz. Hatta eğer seviyorsanız biraz mayhoş bir tat olarak da 1 ince dilim limon da ekleyebilirsiniz meyveli suyunuzun içine. Bu aslında, sizin gün içinde tüketeceğiniz suyun yalnızca bir bölümünü oluşturur.

meyveli_su_detox_su

Meyveli su ne işe yarar?

Meyveli sular, sizin kan şekerinizin hızla düşmesi ya da çıkmasını dengeler. Meyveli sularınızın içine koyacağınız çubuk tarçın, tatlı isteğinizi keseceğinden sizi tatlı krizlerinden ve aşırı yeme ataklarınan korur. Meyveli su, suyu daha kolay ve hatta keyifle tüketmenize yardımcı olur. Orta tempoda hayata sahip bir kadının ortalama alması gereken su miktarı minimum 2 litredir. Bu 2 litreyi tüketmek size zor geliyorsa, suyunuzun yarısına sevdiğiniz aromatik bir meyveyi ekleyebilirsiniz. Mesela elma dilimleri ve limon koyarsanız, uzun süre tokluk hissi duyarsınız. Bu da sizi gereksiz yemelerden ve hatta ana yemek saatlerinde de büyük porsiyonlardan korur.

Meyveli suları, eğer yoğun olarak spor yapıyorsanız, spordan sonra tüketmenizi tavsiye ederiz. Spordan sonra, suyunuzun içindeki meyve sizi yavaş yavaş dengeye sokarak enerji vermeye devam edecektir. Eğer koşturmalı bir gün sizi bekliyorsa, sabahtan itibaren elma, armut dilimleri olan tarçın çubuklu suları tüketebilirsiniz. Eğer kendinizi çok keyifsiz hissediyorsanız da çilekli ve tarçınlı suyu tercih edebilirsiniz. Eğer aromasından hoşlanıyorsanız sularınıza taze nane yaprakları da ekleyebilirsiniz.

Meyveli sularınızı plastik şişeler yerine marketlerde bulabileceğiniz cam şişeleri de kullanabilirsiniz. Hatta dilerseniz yıkanabilir plastik şişeler hem ağırlık olarak hem de boyut olarak daha çok işinize yarayabilir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık