Güzellik

Makyaj Sabitleyici Spreyler, Fiyatları ve Kullanımı

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte makyajımızı sabitlemek çok daha önemli bir hal aldı. Bu yazımızda da makyaj sabitleyicileri tanıtırken fiyatları ve kullanımı hakkında da bilgi vermek istedik.

Makyaj sabitleyici  spreyleri ; makyajımızı  sabitlemek, ömrünü uzatmak ve pudra/pudralı fondoten kullandıktan sonra oluşan cakey denen görünümü yumuşatmak için de kullanıyoruz. Önceleri fazla markada olmayan sabitleme spreyleri artık high-end grubundan drugstore grubuna kadar her markada, her cilt tipi özelliğine göre bulabiliyoruz. Spreylerle makyajı sabitlemek dışında istersek yüzümüze mat bir görünüm istersek dewy olarak tabir edilen ıslak görünümü kazandırabiliyoruz.

mac_fix_plus_fiyat

http://www.makeupandbeautyblog.com/wp-content/uploads/2009/04/mac-rose-romance-fix-rose.jpg

Makyaj sabitleyicı spreyler içinde en çok bilineni kuşkusuz MAC FIX+. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak mac fix + için makyajın kalıcılığını arttırmaktan ziyade cakey denen pudralı görünümü yumuşatmak  ve cilde nem/canlılık katmak konusunda daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Fıx+ sadece makyaj sonrası değil makyaj öncesi cilde nem kazandırmak ve yüzü makyaja hazırlamak adına da oldukça başarılı.

urban_decay_makyaj_sabitleme_spreyi

Son aylarda ülkemize de gelen URBAN DECAY markasına ait çeşitli spreyler mevcut. Oil-free/nemlendirici etkili/uzun süreli kalıcılık gibi. Yine kendi deneyimlerimden yola çıkarak markanın üzerinde long-lasting(uzun süre kalıcılık)  yazan all nighter spreyinin  makyajı kalıcı kılmak konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Gerek özel günlerde gerek makyajımızın daha uzun soluklu olmasını istediğimiz günlerde rahatlıkla kullanabiliriz.

Makyaj spreylerini makyajımızı sabitlemek dışında farlarımızı ve allılarımızı daha kalıcı ve ıslak bir görünüme kavuşturmak için kullanabiliriz. Mac fix+ ürününü yazın buzdolabına koyup serin serin yüzüme püskürttüğüm de oluyor 🙂

Makyaj Sabitleyici Spreyler Nasıl Kullanılır?

Makyaj sabitleyici ürünleri makyajımız bittikten sonra yüzümüze ortalama 20-25 cm uzaklıktan tutup püskürtmemiz doğru olacaktır.

http://saudibeautyblog.com/wp-content/uploads/2014/08/Fresh-Natural-Makeup.jpg

http://saudibeautyblog.com/wp-content/uploads/2014/08/Fresh-Natural-Makeup.jpg

Makyaj Sabitleyici Spreylerin Fiyatları

Ürünlerin fiyatlarına gelecek olursak mac fix + sabitleyici sprey 118 tl, urban decay makyaj sabitleyici sprey ise 99 tl. Iki ürünün de küçük boyları mevcut, benim urban decay spreyim küçük boy ancak mac fix küçük boyunu bulmak biraz daha zor. Mac ürünlerini kendi mağazalarından veya internet sitelerinden urban decay markasını ise sephoralardan ve yine kendi sitelerinden alabilirsiniz.

Sevgiler

Perinaz Rezzakoğlu

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık