Egzersiz Yap

Kusursuz Bacaklar İçin 5 Öneri

Kusursuz bacaklar için elbette çok çalışmak gerek. Düzenli bir spor hayatı, iyi bir beslenme programına ihtiyaç olabilir. Tüm bu düzenli ve sağlıklı hayat için geç kalmış sayılmazsınız. Eğer bacaklarınızla ilgili memnuniyetsizlikleriniz varsa sporla bu memnuniyetsizlikten kurtulabilirsiniz.

Dünyaca ünlü mankenlerin bacaklarını gördükçe, bu bacaklar neden bende yok diye düşünüyor olabilirsiniz. Emin olun tüm kadınlar bunu düşünüyor. Sporla bacak boyunuzu uzatamazsınız fakat bacaklarınızı inceltebilir ve şekillendirebilirsiniz. Bacaklarınızı şekillendirmek ve kusursuz hale getirmek için sıkı ve düzenli bi spor programına ihtiyacınız var. Fakat düzenli spor için vaktiniz yoksa kusursuz bacaklar için 5 önerimizi şimdiden yapmaya başlayarak sonucun ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

Bacağınızı genel olarak şekillendirmek için bacak kaslarınızı çalıştırmalı ve çok iyi şekilde kaslarınızı esnetmelisiniz. Çoğu zama bacak kaslarınızı çalıştırır ve ardından sporu bırakırız. Fakat bu, bacak kaslarımızı sıkıştırmaya ve şişmesine sebep olur. Bu da bacaklarınızda bir incelme sağlamaz. Kusursuz bacaklara sahip olmak istiyorsanız bacaklarınızı inceltmeli yani kaslarınızı esnetmelisiniz. Kusursuz bacaklar için vereceğimiz önerileri uyguladıktan sonra en az spor yaptığınız zaman kadar bacak kaslarınızı esnetmelisiniz.

Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için

Bacaklarınız omuz hizanızdan biraz daha geniş açın. Sırtınızın dik olduğundan emin olun. Ardından dizleriniz kırarak yere doğru çömelin. Bu hareketi yaparken dizlerinizi çok kırmayın. Sandalyeye oturuyormuş gibi hafif eğilmeniz yeterli. Ardından hızlıca kollarınızı da kaldırarak yukarı doğru dik bir şekilde zıplayın. Bu iki hareketi arka arkaya 8 tekrar olarak 2 set yapın.

Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için

Bacaklarınızı omuz hizanızdan biraz daha fazla açın. Sırtınız dik, elleriniz belinizde olabilir sırtınızı desteklemek için. Ayak parmak uçlarınız dışarıya doğru baksın. Sonra dizlerinizi dışarı doğru kırarak oturur pozisyonunuzu alın ve kalkarken parçak uçlarınızda yükselin. Bu hareket iç bacak kaslarınızı çalıştırarak, bacaklarınızın incelmesini sağlayacaktır.

Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için bu hareket birden fazla kas grubunuzu çalıştıracağı için çok önemlidir. Yere görseldeki gibi yan şekilde yatın. Başınızı kolunuzla destekleyebilirsiniz. Üstteki bacağınızı ayağınız yere basacak şekilde öne alın. Altta kalan bacağınızı ayak parmak uçlarınızı kendinize çekerek, yukarı kaldırıp, indirirken parmak uçlarınızı ileri doğru itin. Bu hareketi 8 tekrardan iki bacağınız için de 2’şey set yapabilirsiniz.

Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için

Yılların klasikleşmiş hareketi olarak çok ilgi görmese de basenleriniz, bacak iç ve dış kaslarınızı çalıştıran ve fazla yağlarınızdan kurtulmasınızı sağlan bu basit hareketle hızlı sonuçlara kavuşacaksınız. Yere yan şekilde uzanın. Altta kalan bacağınızı dizinizden hafif kırın. Üstte kalan bacağınızı hafif arkaya doğru kaldırabildiğiniz en yüksek seviyeye kaldırın ve indirin. Bu hareketi diğer bacağınız için de tekrarlayın.

Kusursuz bacaklar için

Kusursuz bacaklar için

Görseldeki pozisyon gibi dik durun, ve zıplayarak bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Bu hareketi hiç durmadan arka arkaya tekrarlamalısınız. Eğer bu egzersizi yaparken kollarınızı da yukarı doğru kaldırıp indirirseniz kol kaslarınızın da çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık