Sokak Stili

Joker Giysi Deyince Akla T-shirt Gelir

Hayatınızdan t-shirt’lerin çıktığını düşünün. Kot pantolonun adeta ruh ikizi olan, dört mevsim giyilebilen, joker gibi kurtarıcı görevi gören t-shirt’ler olmasaydı kimbilir ne kadar zorlanacaktınız!

Hem pratik, hem şık, hem rahat, hem de sağlıklı giyim alternatifi olan t-shirt’lerin o kadar çok çeşidi var ki, saymakla bitmez! İlk akla gelenleri sizin için derledik.

tisort_modasi_2016

 Yaz aylarının vezgeçilmezi kolsuz t-shirt’ler

Hem kadınlar için, hem de erkekler için yaz mevsimi deyince kolsuz t-shirt’ler akıllara gelir. T-shirtlerin şortlarla kombinlenmesi ise, adeta yaz mevsiminin sembolü denilebilir. Parklarda, bahçelerde ve elbette plajlarda, havuz kenarlarında kolsuz t-shirt giymek, asla modası geçmeyen bir trend olarak karşımıza çıkar. Sadece “kolsuz t-shirt” başlığı altında bile onlarca modeli var bu pratik giysilerin. Kalın askılı, ince askılı, yüzücü model, askısız, straplez, geniş yakalı, u yakalı, V yakalı, kısa, uzun, bel hizasında gibi tasarımlardan herkes istediğini beğenebilir.

Bazıları unisex olarak üretilir, bazıları ise rengiyle ve deseniyle cinsiyete özel üretilir. Yaz aylarında özellikle koltuk altının terlemesinin giysilerdeki olumsuz etkilerine engel olmak için, kolsuz t-shirt tercih etmek, oldukça kolay bir çözüm yolu olarak önerilir.

Baskılı t-shirt modası hiç geçmez!

Baskı teknikleri değişebilir, zaman zaman bazı baskı desenleri ön plana çıkabilir, ama baskılı t-shirt’lerin modası kolay kolay geçmez. Bazı sezonlarda bazı temalar ön plandadır ama değişmeyen temalar da vardır.

Mesela İstanbul teması, aşk teması, hayvan sevgisine yönelik temalar, çiçekli baskılar genel olarak her zaman ilgi görür. Taraftar t-shirt baskıları, sezonun moda sloganları çerçevesinde şekillenir ama asla modası geçmez. T-shirt’ünüzde yer alan baskıyla kendinizi ifade etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu aslında size olan ön yargıları da kıran bir yaklaşım olabilir.

2016_erkek_modasi_tisort_t_shirt

Hangi vücut tipine, hangi model t-shirt daha çok yakışır?

Önemli olan şey, her giyside olduğu gibi vücut tipine yakışan doğru t-shirt’ü seçebilmektir. Bu sayede ufak tefek vücut kusurlarınızı da örtebilirsiniz. Örneğin, derin V yakalı t-shirt tercih ederek, olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Minyon tiplilere V yakalı t-shirt’ler çok yakışır. Geniş omuzlu olanlar, derin yuvarlak yakalı t-shirt’ler ile daha dengeli bir görünüm yakalayabilirler.

Sıfır yakalı klasik modelleri ise taşımak biraz riskli olabilir, herkese yakışmayabilir. Yani aynaya baktığınızda sizi rahatsız eden bir durum görüyorsanız, sıfır yaka klasik t-shirt ile bunu kapatamayabilirsiniz. Mesela boynunzu kısaysa ve gıdığınız varsa, sıfır yaka yerine daha açık yakalı modeller tercih edebilirsiniz. Kollarınızın kalınlığı sizi rahatsız ediyorsa, truvakar t-shirt’ler ile bu açığı kapatabilirsiniz. Zaten truvakar kollu t-shirt’ler, kolları ince olanlara genel olarak tavsiye edilmez.

Beymen’in birbirinden şık erkek tişört ve bayan tişört modellerine de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık