Diyet - Beslenme

İnce bel için uzak durman gereken yiyecekler

İnce bel geçmiş yıllardan bu güne kadar gelen, herkesin kafasına kazınan kadın figürünün sembolüdür. İnce bel, rakamların belirlediği bir ölçü çerçevesinde değil, kişinin bedenine oranlandığında oluşur. Herkesin vücut yapısı, boyu, göğüs büyüklüğü farklıdır. Bel ölçülerini bir standarda indirmek yanlış olur. Herkes tarafından bilinen standart kadın ölçüsü 90-60-90 da bu sebeple yanlıştır.

Kadınları farklı vücut yapıları vardır. Bacak ya da gövde boyu uzun ya da kısa olabilir. Buna uygun şekilde de bel oyuntusu vardır. Eğer kısa boylu ve omuzları geniş bir kadınsanız, belinizin çok çok ince olması vücudunuzu iyi göstermeyebilir.

Bel çevresi, sağlık için de önemlidir. Bel çevresindeki yağ oranınızı kontrol altında tutmalısınız. Önemli organlarınızın etrafında fazla yağ birikmesi, organlarınızın sağlıklı çalışmasına engel olabilir. Bu yüzden kilo kontrolü de çok önemlidir.

İnce bele sahip olmak için, bazı yiyeceklerden de uzak durmanız gerekiyor. Özellikle akşam saatlerinde yediklerine çok dikkat etmelisiniz. Genellikle akşam geç saatlerde yenilen atıştırmalıklar bel çevrenizi gittikçe kalınlaştırıyor.

ince_bel_icin

İnce bel için, ilk uzak durmanız gereken en zararlı besin cips. Harvard Üniversitesinin de yaptığı araştırmaya göre, cipsler özellikle bel çevresinde yağ depolanmasına sebep oluyor. Cipsler yağ ve tuz oranı yüksek besinler olduğu için, vicudunuz, aldığı kaloriyi enerjiye çevirmekte zorlanıyor. Bu yüzden ince bir bele sahip olmak istiyorsanız, akşam atıştırmalıklarından cipsleri çıkarmalısınız.

Bel bölgenizi inceltmek ve yazın incecik elbiselerle rahatca dolaşabilmek için bir içecek grubundan da uzak durmalısınız. Evet herkesin de bildiği gibi gazlı ve şekerli içecekler, sıvı kaloriler olarak bedende yakılmayacak gibi birikiyor. Özellikle sıvı kalori olarak adlandırılan bu tür içecekler, doğrudan yağ biriktirilmesine sebep oluyorlar. Özellikle bel çevresi ve göbek fazlalıklarından kurtulmak için gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmalısınız. Eğer bu tür içecekleri çok tüketiyorsanız, içmeyi bıraktıktan 1 ay sonra aradaki farkı farkedeceksiniz.

ince_bel_icin_

Genelde Cuma akşamlarının vazgeçilmez yiyeceği olarak nam salmış Pizza, fazlaca doymuş yağ içerdiği için karın ve bel çevresinde yağlanmaya sebep olabiliyor. Özellikle üzerindeki fazla yağlı malzemeler sizi doyurmak yerine, içeriğindeki yağ ile birlikte büyük porsiyonları rahatlıkla tüketmenizi sağlıyor. Eğer bel ve karın bölgenizdeki fazla yağlanmadan şikayetçiyseniz üzgünüz ama pizzadan da uzak durmalısınız.

Bel nasıl incelir diye bir çok soru alıyoruz. Bununla ilgili de sizin için uzun bir bilgilendirme yazısı hazırlayacağız. Fakat söylememiz gereken bir kaç ufak notumuz var. Belinizi inceltmek için yalnızca beslenme değil, özellikle spor çok etkilidir. Birikmiş ve halk arasında yerleşmiş yap olarak bilinen fazla yağlanmayı daha kolay eritmenizi sağlayacaktır. Sporla birleştirilmiş düzenli bir beslenme planı, sizi fazla kilolarınızdan ve bölgesel aşırı yağlanmalardan koruyacaktır.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık