Cilt Bakımı

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Cilt Leke Tedavisi

Cilt lekeleri için tedaviye ya da bakım kürlerine başlamadan önce cilt lekenizin türünü bilmeniz oldukça önemli. Cilt lekeleri için uygulanan bakım ya da profesyonel tedaviler cildin yapısı, lekenin türü gibi birçok detaya bağlı. Gelin birlikte cilt lekelerinin nasıl geçebileceği ve tedavisine yönelik bazı detayları inceleyelim.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Cilt Leke Tedavisi

Leke türlerini, ne zaman oluştuğunu, ne kadar süredir sizinle olduğunu bilmek özellikle bu konuda ciddi bir cilt lekesi tedavisi düşünüyorsanız oldukça önemlidir. Bu yüzden cildinizde farklılıkları sürekli kontrol etmek, gerektiği durumlarda da uzman görüşü almak hem güzelliğiniz hem de sağlığınız için oldukça önemli.

Cilt lekelerine sebep olan melanin pigmentinin birikmesi. Yani aslında cilt lekeleri bir çelit cilt hastalığıdır.

Cilt Bakım Merkezinde Tedavi mi, Leke Bakım Ürünleri mi?

Cilt lekelerinin tedavisinde genellikle kişi bakım ürünlerine başvurur ve bu ürünlerle lekelerinin geçeceğini düşünür. Bu seçenek mümkün olabildiği gibi aynı zamanda yetersiz bir seçenektir. Cildinizde yakın zamanda fark ettiğiniz bir cilt lekesi varsa bunun sebebini arayıp bulmanız tedavi için öncelikli bir durumdur. Eğer uzun süredir olan bir cilt lekesi ile uzmanlar lekenin türünü net bir şekilde ayırt edebilir.

Image: joytotheworldblog.com

Image: joytotheworldblog.com

La Roche Posay’in Pigmentclar serisi en tanınmış leke ürünlerinden biri. Yakın zamanda detaylı bir inceleme yazısı da gelecek. La roche ile ilgili araştırmalarımızda bulduğumuz en etkili sonuç ise sevgili Makyaj Tutkusu’na ait.

cilt_leke_tedavisi_la_roche

Cilt lekeleri için kendi başınıza bir tedavi uygulamadan önce bir güzellik uzmanı, dermatolog ya da estetik uzmanında destek almanızda yarar var. Maalesef cilt lekeleri konusunda uygulanan yanlış bakım kürleri ve tedavileri çok daha büyük sorunlara sebep olabilir.

Cilt lekeleri ile mücadele etmek uzun bir süreç gerektiriyor. Bu sebeple doğru tedaviyi uygulamak hem motivasyonunuz hem başarı sonucunuz hem de maddi açıdan size kolaylık sağlar. Çünkü cilt lekeleri için tedavi amaçlı bakım ürünleri ki genellikle dermokozmetik ürünler oluyor; ya da cilt bakımı merkezlerinde yaptıracağınız lazer vb. leke tedavi uygulamaları yaşadığınız problemin boyutuna göre oldukça pahalıya mal olabilir.

Cilt bakım merkezleri genellikle birçok seans gitmeniz gereken, farklı cihaz ve bakım ürünleri ile bir kür uygular. Genellikle paket fiyatı ya da seans fiyatı olur. Karar vermeden önce cilt bakım merkezlerinin kontrol seanslarına gidip lekelerinizi inceletmenizde yarar var.

Cilt lekeleri için bakım ürünleri ise birçok markanın yaygın olarak ürettiği ürünler. Kremler ve serumlar en etkili cilt leke bakım ürünleriyken artık leke tedavisi yapan fondöten, pudra ya da bb krem gibi kozmetik içerikli tedaviye destek olan bakım ürünleri de mevcut.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık