Erkek Bakımı

2016 Erkek Saç Modası

Erkekler için saç modeli ve saç kesimi, stillerini tamamlayan ve destekleyen en önemli noktalardan biri. Kadınlara göre daha sık saç kestirmeleri, saç şekillendirerek fazla model yapamamaları gibi konulardan dolayı erkekler için saç modeli belirlemek ve buna uygun kesim yaptırmak pek de kolay değil. 2015 yılında birçok farklı erkek saç modelini gördük ve 2016 yılında da bu saç modellerinde oldukça değişim olacağını söyleyebiliriz!

Erkekler için saç modası oldukça sık değişmese de artık kesimlerden dolayı ortaya çıkan saç modellerindeki farklılıklardan dolayı erkek saç modası hızlı bir değişim içerisinde. Aynı zamanda erkek saç bakımı ve saç şekillendirme konusunda daha meraklı olup fazla önem göstermeye başlayan erkekler, saç modeli konusunda daha araştırma içerisindeler. Bu yazımızda da saç stilinizi belirlemenize yardımcı olacak, 2016 yılında sıkça göreceğimiz saç modellerinden bahsetmek istedik!

Birden fazla saç boyu ve kusursuz saç kesimi!

Bizim bu saç kesimini en iyi anlattığını düşündüğümüz ifadeler bunlar. Erkeklerde genellikle farklı boylarda saç kesimi görmek biraz zor. Bunun sebebi de özellikle türk erkeklerinin saç kesimi konusunda biraz kolaya kaçması, saç kesim makinası kullanılması gibi sebepler yatıyor. Ancak 2016 yılında erkek saç modasının önemli detaylarından biri farklı saç boylarından oluşan kusursuz ve müthiş bir oranla yapılmış saç kesimleri!

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

Kontrollü ve düzenli saçlar!

Bir erkeğin saçlarına verdiği önem aslında stiline verdiği önemin de göstergesi. Evet erkeklerde dağınık saçı da çok seviyoruz ancak iyi taranmış ve şekil verilmiş bir erkek saçına da hangi kadın karşı koyabilir! 2016 yılının erkek saç modasına göreceğimiz saç modellerinden biri de kusursuz taranmış ve şekillendirilmiş, dize getirilmiş saçlar! Özellikle kısa erkek saç modelleri için bu düzeni sağlamak oldukça kolay diyebiliriz. Saçlarınızı kontrol altında tutmak için hafif bir şekillendirici kullanmanızda yarar var.

2016 Erkek Saç Modası - Kevin Murphy Şekillendirici

2016 Erkek Saç Modası – Kevin Murphy Şekillendirici

Gelelim şekillendirici için önerilerimize! Erkek saç şekillendirmesinde beylerin en çok dikkat ettiği detaylardan biri saçların ne çok parlak ne de çok mat gözükmemesidir. Erkek şekillendirme ürünleri olarak genellikle wax ürünler kullanılmasının sebebi de aslında budur. Wax’lar jölelere göre daha mat ve kalıcı bir görünüm sağlarken aynı zamanda doğal saçlarınız öyleymiş gibi bir görüntü sağlar. Bu sebeple erkekler için şekillendirici olarak en çok wax kullanımını öneriyoruz. Peki hangi wax’ı almalısınız? Bu konuda oldukça karışık, çünkü piyasada çok fazla çelşit bulunuyor. Bizim ilk önerimiz Kevin Murphy’nin saç şekillendiricileri.

Kevin Murphy’nin saç şekillendiricilerini  Tahtatarak.com üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Kevin Murphy Erkek Saç Şekillendirme Ürünleri

Kevin Murphy Erkek Saç Şekillendirme Ürünleri

Kevin Muprhy dünyaca ünlü, markasına kendi ismini vermiş ünlü kuaför Kevin Murphy’nin ürünleri! Türkiye’de 2016 itibariyle satılmaya başlanan bu marka yıllardır bekleyen müşterileri ile buluştu. Kevin Murphy dünyaca çok ünlü bir marka ve saç stilistlerinin, podyum kuaförlerinin kullandığı bitkisel içeriği ile müthiş saç şekilleri elde etmenizi sağlarken aynı zamanda saçlarınıza bakım yapıyor. Özellikle erkek saç dökülmesini korumaya yönelik bir ürün grubu da diyebiliriz.

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

Bu kadar kontrol yeter! Tıpkı şampuan reklamlarındaki gibi erkeklerin saçlarını okşamaktan tüm kadınlar memnun diyebiliriz! Haliyle saçları biraz dağıtın ve özgür bırakın!

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

Ne olacak erkeklerin bu uzun saç merakı! Her erkeğin hayatında bir dönem uzun saçlı olduğunu birçok erkekten dinliyoruz. Uzun saçın yakıştığı erkeklere de 10 üzerinden 10 puan yolluyoruz. Erkeklerde saç uzatmak bu kadar çok seviliyorken 2016 erkek saç modasında uzun saçlı erkeklerden bahsetmemek olmaz. 2016 erkek saç modasında uzun saçlı erkekleri farklı boylardaki saç kesimleri, uzun saçlarını farklı bağlama şekilleri ile göreceğimizi şimdiden söyleyelim!

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modası

2016 Erkek Saç Modelleri ve Modasıerkek

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık