Moda

2015 2016 Yeni Sezon Kıyafet Desenleri ve Kumaşları

Kıyafetlerin ana malzemesi olan kumaşlar barındırdığı özellikler sayesinde her bir parçanın farklı görünmesini ve dikkat çekmesini sağlar. Yine düz renk elbiseler kadar kadınlar için hareketli, canlı, göz kamaştırıcı desenler de vazgeçilmezdir. Yeni sezonda yani 2015 2016 sonbahar kış sezonunda kullanılan ve sıklıkla yer verilen desenleri ve kumaşları sizler için derledik:

Kış Deseni Ekose!

Ekosenin modası bir türlü geçmiyor. Özellikle sonbahara girdiğimiz şu günlerde bir kış deseni olan ekoseler de tekrar görücüye çıktı. Etek, elbise, gömlek, kaban, trençkot, eşarp ve daha birçok parçada kullanılan bu desen çok karışık olduğu için diğer kıyafetlerin ve aksesuarların olabildiğince sade olması gerekiyor.

yeni_sezon_kiyafetleri_ekose_desen_elbise

@brooklynblonde

Çiçek motifleri

Özellikle dar pantolonlarla başlayan çiçek motifi modası bu kış da devam ediyor. Rengârenk minicik çiçeklerden yapılmış pantolonları, ceketleri ve gömlekleri bu sezon da göreceğiz. Fakat daha kalın kumaşların kullanılacağını ve yine renklere de bir pastel ağırlığının çökeceğini sözlerimize ekleyelim.

Kaynak: anthropologie.com

Kaynak: anthropologie.com

Siyah-Beyaz Renkli Grafik Desenler

Yazın da çok gördüğümüz bu desenler sonbahar kıyafetlerinde de yer aldı bile. Farklı grafik desenlerin kullanıldığı bu modeller en çok siyah-beyaz şekilde kullanılıyor ve kadınlar da zaten en fazla bu renkleri seviyorlar. Farklı farklı geometrik şekillerin kullanıldığı bu desenler bir illüzyon yaratırken yeni bir moda akımı olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor.

Kadife kumaş

Yumuşacık, akıcı kadife aynı zamanda en çok kusurları ortaya çıkaran kumaş türüdür. Buna rağmen elbiselerde, bluzlarda ve çeşitli kıyafetlerin detayında kadife ile karşılaşıyoruz. İlave olarak düz renk kadifelerin yanı sıra kış sezonunda renkli ve desenli kadife kumaşların da olduğunu belirtelim.

Kapitone

Sadece montlarda değil ceket ve yeleklerde de bu kumaşla karşılaşıyoruz. Kışın trend görüntüsü bu olacağa benziyor. Rengârenk ve desenli kapitone kumaşlar bu sezon her yeri kaplayacak.

Etnik desenler

Birden fazla kumaş parçalanıp bir araya getirilmiş hissi veren olabildiğince renkli etnik desenler özellikle elbiselerde kullanılmış. Daha salaş ve bol formların tercih edildiği bu modeller kemer detayları ile hareketlendirilirken aksesuarlarla tamamlanıyor.

Zımba detayı

Çanta ve ayakkabılarda alıştığımız zımba detayı kıyafetlere de taşındı. Sonbaharın gözde sitili zımba detaylı elbiseler.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık