Yaşam

Kırmızı Ginseng Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kırmızı Ginseng nedir? sorusunu son zamanlarda sıkça duymaya başlamış olabilirsiniz. Yorgunluk, bakım, dikkat dağınıklığı gibi şikayetler karşısında kullanıldığı bilinen kırmızı ginseng ülkemizde bir çok haliyle satılıyor fakat nedir bu kırmızı ginseng bir de bizden okuyun istedik.

Kırmızı Ginseng Nedir?

Kırmızı Ginseng Kore’de yetişir. Yetiştirilmesi de Kore Hükümetinin iznine tabidir. Toprak altında yetişen bitkinin kök kısmı olgunlaşıyor ve en iyi ginseng toprak altında 6 yıl kalmış yani 6 yaşında olan ginseng kökleridir. Ülkemizde toz ya da tablet halinde satılıyor fakat kaliteli ve gerçek kırmızı ginsengi bulmak zor. Bu yüzden eğer kırmızı ginseng almayı düşünüyorsanız çok iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Kırmızı Ginsengin Faydaları Nedir?

Kırmızı Ginseng’in faydalarını anlatmadan önce en az fayları kadar yan etkilerinin olabileceğini söyleyelim. Burada her takviyede olduğu gibi dozu ve kullanım sıklığı çok önemlidir. Kırmızı Ginsengin faydalarına gelecek olursak öncelikle vücudu koruyucu ve güçlendirici etkileri vardır. Bunun yanında cinsel gücü arttıran aynı zamanda da cilde canlılık kazandıran bir bitkidir.

İçeriğinde bolca aminoasit, minareller ve B grubu vitaminler ve C, E grubu vitaminler yer almaktadır. Bu kadar güçlü bir içeriğe sahip bitkinin de elbette her şeye iyi geldiği düşünülebilir ama aynı zamanda uygun olmayan kullanımlar sonunda size iyi de gelmeyebilir. Bu yüzden kullanmadan önce iyice araştırmalı ve bir uzmana danışmalısınız. Kapsül olarak kullanımlarında genellikle 2 hafta kullanıp 1 hafta ara verilmesi öneriliyor. Aynı zamanda 1 yıl içerisinde de 3 aydan daha uzun kullanılmamalıdır. Bir çok insanda farklı etkiler yaratabilen bu bitki, cilt bakımı ve güzellik ürünlerinde iste oldukça güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Cildi hızlıca toparlayan, ihtiyacını karşılayan ve aynı zamanda da cildi iyi gösteren bir etkiye sahiptir. Bakım ürünlerinde kullanılan dozajlarda, aksi söylenmedikçe ara vermek gibi bir mecburiyetiniz yoktur. Bu tür ürünlerde riski olmayan dozlarda ginseng kullanılmaktadır.

Kırmızı ginseng ile ilgili bir bilgilendirici yazımızın daha sonuna geldik. Bu tür güçlü takviyeleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmayı unutmayın. Özellikle şifalı bitkiler klasmanında yer alan bitkilerin her bünyede farklı etkiler yarabileceğini ve konuda önlem olarak uzman görüşü almak zorunda olduğunuzu da hatırlatmak isteriz.

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık