Yaşam

Instagram Canlı Yayın Özelliği Türkiye’ye Açıldı!

instagram_canli_yayin_nasil_yapilir_

Instagram canlı yayın özelliğini öncelikle bir kaç hesapta açıp tepkileri ölçmüştü. Türkiye’ye gelmeden önce yurt dışında bir kaç ay denedi. Sonunda Türkiye’de de bir kaç hesapta instagram canlı yayın özelliğini kullanıma açtı. Tek tük canlı yayın yapan hesaplara denk gelsek de çok fazla hesaba açılmamıştı.

Instagram Canlı Yayın Özelliği Tüm Türkiye’ye Açıldı!

Instagram dün akşam tüm Türkiye’ye canlı yayın özelliğini kullanıma açtı. Elbette instagram bloggerları hiç vakit kaybetmeden arka arkaya canlı yayına başladı. Bir kaç saat içinde instagram canlı yayın bildirilerinden sıkılmıştık bile 🙂

Instagram Canlı Yayın Özelliği Türkiye'ye Açıldı!

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram canlı yayın yapmak için Story bölümündeki alt kısımda yer alan Canlı kısmına tıklıyorsunuz. Ardıncan canlı yayın için başlat diyorsunuz. Burada önce bağlantınız kontrol ediliyor ve geri sayımla instagram’da canlı yayın yapmaya başlıyorsunuz. Canlı yayın süresi 1 saat ile sınırlı olduğu söyleniyor. Ülkemizde yeni açıldığı için bu özellikle ilgili detayları keşfettikçe paylacağız.

Instagram canlı yayını yaptığınız sırada, sol alt kısımda yayına katılanları, sol üst taraftaki göz ikonunun yanında yer alan rakam da o an canlı yayınınızı kaç kişinin aktif olarak izlediğini gösteriyor. Bu sırada size yapılan yorumlar akmaya başlıyor. Burada beğendiğiniz yorumları sabitleyebiliyor ya da yorumları gizleyebiliyorsunuz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram canlı yayın bildirimleri daha şimdiden arttı. Eğer instagram canlı yayınlarla ilgilenmiyor ya da şarjınızı tükettiğini düşünüyorsanız, Instagram hesabınızdaki canlı yayın bildirimlerini uygulama üzerinden kapatabilirsiniz. Bunun için instagram hesabınızın ayarlar bölümüne gidip, Anında Bildirim Ayarları kısmından canlı yayın bildirimlerini almayı kapatabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı Çık