Sokak Stili

Yırtık Kot Kombinleri ve Modelleri

Yırtık kotlar bu yıl da sokak stilinin güçlü parçaları olarak karşımıza sıkça çıkıyor. Yırtık kot yani jeanlerin de normal kotlara göre skinny, boy frien ya flare gibi kesimlerini bulmak mümkün. Hal böyle olunca çok farklı stillere yırtık kot kombinleri ile imza atabiliriz.

Peki yırtık kot kombinlerini nasıl oluşturmalıyız?

yırtık kotlar genel olarak salaş ve sokak stili oluşturmamıza yardımcı olur. Bu sebeple en çok tişörtlerle kullanabileceğinizi söylemeliyiz. Üzerine giydiğiniz tişörtün kesim modeli, rengi ve yaka detayı yırtık kot kombinlerinde büyük önem taşıyor.

yirtik_kot_kombinleri_4

Yırtık kot üzerine en çok tercih edilen beyaz v yaka tişört. son 2 yıldır v yaka tişört üretimindeki artışı da görmüşsünüzdür zaten. Artık her sezon mağazada bulmak mümkün. İşte bu v yaka tişörtler en çok yırtık kotlar ile yakışıyor!

yirtik_kot_beyaz_tisort_kombin

 

Yırtık kotları ceketlerle de kombinleyebilirsiniz. Ceket içerisine giyebileceğiniz tişört ya da askılı bluzlarla spor bir görünüm yakalayabilirsiniz. Görünümünüzü biraz ciddileştirmek isterseniz ince şifon bluzleri tercih edebilirsiniz.

yirtik_kot_kombinleri

 

Yırtık kotların altına ayakkabı seçimi de büyük önem taşıyor. Genellikle skinny ve kısa paça yırtık kotlar tercih edildiği için bunların altına topuklu ayakkabıların çok yakıştığını söylemeliyiz. Tabii ayak bilekleriniz inceyse bu görüntü çok daha mükemmel oluyor.

Yırtık kotlar ile çok yakışan ayakkabı modellerinden biri de sandaletler. Yırtık kotların sağladığı salaş ve festival havasını sandaletlerle tamamlayarak özellikle yaz aylarında hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

yirtik_kot_kombinleri_2

Yırtık kotlar ile sıkça kombinlenen bir diğer parça da hırkalar. Hırkalar yırtık kotların hakim olduğu salaş stili biraz daha kuvvetlendiren giysiler olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple kombinlerinizde ekstra salaş bir imaj sergilemek siterseniz özellikle uzun hırkaları tercih edebilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında uzun gömlek hırkalar da tercih edebileceğiniz parçalar arasında.

yirtik_kot_kombinleri_3

 

Yırtık kot seçerken ne kadar alanının yırtık olduğuna dikkat etmelisiniz. Yırtık oranına göre imajınıza farklı bir görünüm katabilir. Bu sebeple üzerine giyip kombinleyeceğiniz yerleri düşünerek seçim yapabilirsiniz. Bazı modellerin yırtık bölümlerinin altında ek kumaşlar bulunur. Bu modellerde çzellikle kışın tercih edebileceğiniz üşümenizi engelleyen modellerden.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık