Sokak Stili

Topuklu ayakkabı giymen için 7 sebep!

Topuklu ayakkabılara kaç yaşında ilgi duymaya başlıyoruz konusunda henüz bir bilimsel açıklama yok ama küçük bir kızken annemizin topuklu ayakkabılar ile herkesin evde bir kere yürümüşlüğü vardır. Topuklu ayakkabı modelleri artık gerçekten çok fazla olsa da bizim tutkumuz hiçbirisine karşı değişmiyor. Daha çok ayakkabı almak için de bahanemiz çoksa topuklu ayakkabı giymek için de çoktur! Topuklu ayakkabı nasıl giyilir dersen, öncelikle hakkını vermelisin!

Topuklu Ayakkabı Seksi gösterir!

Eğer bu kırmızı bir stiletto ise tüm bakışlar sizde! Üstelik bir jean altında giydiğinizde bile ihtiyacınız olan tüm seksi duruşu size sağlar!

topuklu_ayakkabi_giymek_kirmizi_stiletto

Topuklu giy, boyunu uzat!

Topuklu ayakkabıları belki tercih etmemizde en büyük sebep boyumuzu daha uzun yapmalarıdır. Her kadın daha uzun boy ister, tabii 1,90 m değilse 🙂 Ancak boyum uzasın derken çok yüksek topuklu ayakkabılar giyip yürüyemez hale de gelmeyin. Uzun boylu kadın dikkat çeker ama yolda topukluyla yürüyemeyen kadın daha çok dikkat çeker. Bu dikkat çekme de pek istediğimiz türden olmaz. 😉

topuklu_ayakkabi_giymek_bagcikli

Daha zarif gösterir!

Ayağına ve boy uzunluğuna göre iyi seçilmiş ve rahat yürüyebildiğin bir topuklu ayakkabı seni gerçekten çok zarif gösterir. Topuklu ayakkabı biraz daha dik yürümeni, biraz daha kıvrımlarını göstermeni sağlar. Bu da sana eşsiz bir zerafet katar!

Daha sıkı bacaklar!

Topuklu ayakkabı giydiğiniz bacaklarınız daha sıkı gözükür! Bacaklarınızın ve ayaklarınızın hem yürürken hem de otururken duruşunu daha farklı gösterir!

topuklu-ayakkabi_bagcikli-seksi

Göğüsler ve Basen Önde!

Topuklu ayakkabı giydiğinizde omuzlarınız daha dik, göğüsleriniz ve basenleriniz daha önce olurlar. Bu çekicilik peşinde güven getirir! Vücut duruşunuz daha dik olduğu için boyunuz da daha uzun gözükür. Ayrıca kısa paça pantolon ya da diz altı kalem eteklerle giydiğinizde bacaklarınızı da daha uzun gösterecektir.

Saldırı Aracı 🙂

Topuklu ayakkabı iyi bir saldırı aracı olarabilir! Ofiste sevmediğiniz birisinin yanından geçerken daha fazla topuk sesi çıkararak başına çakmak için ya da sizi kahve sırasında rahatsız eden birinin ayağına basarak saldırıcı aracı olarak kullanabilirsiniz. 🙂

Tüm dikkatler bende!

Ne demiş Sezen Aksu “hiçbir topuk tıkırtısı bu kadar davetkar olamaz!”. Bizce de öyle. Topuklu ayakkabınız kendisini göstermeden önce sesini duyurur, böylece tüm dikkatler bir anda sizde olur!

 

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık