Sokak Stili

Konsere Giderken Ne Giyilir? Makyaj ve Saç Önerileri

Yaz aylarında özellikle gerçekleşe açık hava konserleri ve festivalleri, yıl boyu heyecanla beklediğimiz etkinliklerden. Konsere giderken ne giyeceğiniz ise özel bir planlama gerektiriyor. Konserin gerçekleşeceği mekandan tutun, otrma düzenine, konserin müzik türüne kadar birçok kriter konsere giderken ne giyeceğinizi belirlemeniz için bilmeniz gerekenlerden.

Konsere Giderken Ne Giyilir?

Konsere giderken öncelikle konserin ve müziği türü önemsenmelidir. Klasik müzik konserine ya da rock konserine giderken aynı kıyafetleri giyemezsiniz. Konser mekanı ve oturma düzenini de bilmelisiniz.

konsere giderken ne giyilir

konsere giderken ne giyilir

Eğer konser ayakta gerçekleşecekse topuklu ayakkabı asla giymemeniz gereken ayakkabılardan. Konser mekanına göre kıyafet seçimi ise son derece önemli.

Konser mekanı festival alanı gibi açık hava mekanı ya da Harbiye gibi açık hava müzesi gibi bile olsa farklı kıyafet ve stilleri tercih etmeniz gerekiyor. Yine konserin gerçekleşeceği saat oldukça önemli. Akşam 22,00 de başlayacak bir konser ile 17,00 de kapı girişi olacak bir konserin kıyafet tercihleri de başka olmalıdır.

Konser Giderken Stil Önerileri

Yukarıda bahsettiğimiz konseptlere uygun olarak gelelim stil önerilerine!

Rock, pop ya da chill out tarzında ve festival havasında geçen konserlere giderken rahat giysileri tercih etmelisiniz. Bu tarz konserler festival havasında gerçekleştiği ve genellikle gündüz başladıkları için uzun saatler boyunca ayakta durmanız, güneşe maruz kalmanız ve kimi zamanda çimlerde yuvarlanmanız gerektiğinden rahat kombinler tercihiniz olmalı.

konsere giderken ne giyilir

konsere giderken ne giyilir

Kot şortlar, kısa bol elbiseler, askılı bluzler ile yapacağınız kombinlerde bu konserler için uygun olacaktır. Genellikle sandalet ya da toms türü ayakkabılar ile kombinlemeli ve mutlaka şapka ve gözlük tercihinizi aksesuar stiline kullanmalısınız.

Gündüz festival ve konserleri için hafif bir makyaj ve festival ruhunu yansıtan saç modellerini tercih edebilirsiniz.

konsere giderken ne giyilir

konsere giderken ne giyilir

Eğer gideceğiniz konser akşam, oturma düzenli ise kıyafetleriniz biraz daha şık olmalı. Yine yaz rahatlığını unutmamalısınız. Özellikle tatil bölgelerinden mesela Çeşme’de bir konsere gidecekseniz rahat şıklık tercihiniz olmalı. Uzun elbiseler, şık dolgu topuklu ayakkabılar, öne çıkan takılar tercihiniz olabilir. Saçlarınız için biraz daha özenebilir, makyaj olarak da hafif ama parıltılı bir akşam makyajı tercih edebilirsiniz. Yanına minik bir çanta ve ince bir hırka almayı da unutmayın.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık