Nasıl Giyerim?

Vücut Tipine Göre Trençkot Önerileri

Bahar aylarının hafif soğuk bazen yağmurlu bazen güneşli günlerine kısa bir zaman kalmışken artık paltoları yavaş yavaş kaldırmanın yerine daha mevsimlik ceket ve trençkotları koymanın zamanı geldi. Klasik trençkotların yanı sıra çeşit çeşit renk renk modeller yeni sezonla birlikte mağazalarda yerini aldı. Yeni sezondan trençkot alışverişi yapacak olan kadınlar vücut tipine göre trençkot alışverişi yaparlarsa seçimleri onları daha mutlu edecektir.  En çok görülen dört farklı vücut tipinin neler olduğunu yazdık ve bu tipler için trençkot alışverişi sırasında yardımcı olacak tavsiyeleri sıraladık.

Elma Tipi Vücut İçin Trençkot Önerileri

Elma tipi vücuda sahip kadınlar geniş omuzlu, büyük göğüslü, kalın belli, düz kalçalı ve ince bacaklı olurlar.

Bu tipteki kadınlar trençkot seçerken öncelikle daha basit modellere yönelmeli. Aşağıya doğru (etek kısımları) genişleyen, kalça ve omuzlarında daha az detay bulunduran ve geniş kolları olan modeller tercih ederek vücutlarını daha güzel gösterebilirler. Kolları hafif kısa modelleri de kullanabilirler. Aynı zamanda V yaka düzgün kollara sahip trençkotlar da vücutlarını güzel gösterecektir.

Armut Tipi Vücut İçin Trençkot Önerileri

Armut tipi vücuda sahip kadınlar ise dar omuzlu, ince belli, geniş kalçalı ve kalın bacaklı, küçük ya da normal göğüslü olurlar.

Armut vücut tipine sahip kadınlar omuzları dar olduğu için omuz kalça arasında görüntü dengesini sağlamalılar. Bu sebeple üst kısmı oturan ve detaylı trençkotlar tercih edebilirler. Aynı zamanda vatkalı trençkot modelleri bu dengeyi sağlama konusunda yardımcı olur. Kruvaze ve kemerli modeller tercih etmelerinde ise bir sakınca yoktur.

trenckot_c

Kum Saati Tipi Vücut İçin Trençkot Önerileri

İdeal vücut tipi olarak da bilinen kum saati vücut tipinin ayırt edici özelliği vücudun simetrik görünmesidir. Düzgün omuz ve kalçalara sahip olan bu tipteki kadınlar ince bellidir ve düzgün bacaklara sahiplerdir. Kalça ve bacakları dolgundur ve vücut genel olarak biçimli görünür.

Kum saati vücut tipine sahip kadınlar ideal vücut olarak göründüğünden neredeyse hangi trençkotu giyseler güzel görünürler. Özellikle vücutlarına göre dikilmiş izlenimi veren üzerlerine oturan ya da kemerli trençkotlarla şıklığı yakalayabilirler.

trenckot-secimi

Dikdörtgen Tip Vücut İçin Trençkot Önerileri

Atletik görünümüyle dikkat çeken bu vücut tipinin kadınları orantılı omuz ve kalça genişliğine sahiptir ancak bel oyuntuları azdır. Zayıf ve güzel bacakları ve kollarıyla ön plana çıkarlar.

Bu vücut tipine sahip kadınlar vücutlarını daha dolgun ve ya kıvrımlı göstermek için etekleri aşağıya doğru açılan trençkotlar tercih edebilirler. Trençkotlarını eşarp, şal gibi aksesuarlarla kombinlemekte özgürdürler. Ayrıca kruvaze stilli trençkotlar ve geniş yakaya sahip modeller de bu vücut tipinde şık görünecektir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık