Nasıl Giyerim?

Sıklıkla Yapılan Moda Hataları

Yanlış Beden Ürün Kullanımı

moda_hatalari_

42 Beden olduğunuz halde 38 beden ürün almak sizi olduğunuzdan zayıf göstermez, aksine daha kilolu gösterir. Çünkü kıyafetinizin darlığı fazlalıklarınızı daha da belli eder.

Bunun tersi olarak büyük beden kullanımı(oversize) moda olsa da eğer çelimsiz bir vücuda sahipseniz ya da düşük omuzlarınız varsa büyük beden trendine uyum sağlayacağım derken kıyafetin içinde kaybolabilirsiniz. Giyinirken kaç beden olursanız olun vücudunuza hangi ürünün uyacağını düşünerek giyinirseniz hata yapma olasılığınızı minimuma indirmiş olursunuz.

Abartılı Dekolte

moda_hatalari_2

Abartılı dekolte kullanımı eğer çok iddialı bir vücuda sahip değilseniz genellikle sizi basit ve bayağı gösterir. Her şeyde olduğu gibi dekoltede de orantılı seçimler yapmak daha iyi bir görünüm sağlar.

Düşük Kalite

Aldığınız ürünün ünlü bir markaya ait olması onun düşük kalite olmayacağı anlamına gelmez. Son yıllarda tekstil sektöründe tüketimin hızla artması ve trendlerin kısa süreli olması sebebiyle birçok markanın koleksiyonlarındaki ürün kaliteleri eski yıllara oranla oldukça düştü. Aynı markadan aldığınız bir paltoyu eskiden uzun yıllar giyerken artık genellik birkaç sezon kullanabiliyorsunuz. Aralarda kaliteli ürünler yok değil ama dikkat etmediğiniz takdirde önünüze ilk çıkanı alıp kalitesiz bir ürüne maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden alışveriş yaparken daha çok ürünün malzemesine ve dikiş kalitesine dikkat ederseniz ucuz bir görünüm sergilemekten kurtulursunuz.

Aşırı Aksesuar

moda_hatalari

Arm party trendi son yıllarda oldukça benimsenmiş olsa da abartılmış örnekleri hatalı görünümlere yol açıyor. Büyük küpeler ve kemerler eğer size göre değilse kullanmayın, bazen az çoktur.

Çok Yüksek Topuk

moda_lady_gaga

Hepimiz kabul etmeliyiz ki aşırı yüksek topuk giyen ve yürüyemeyen insanlara tuhaf bakışlar attığımız olmuştur daha önce, işte tam da bu yüzden yürüyebileceğimiz rahatlıkla hareket edebileceğimiz yükseklikte topuklu ayakkabılar tercih etmeliyiz. Gün içerisindeki aktivitelerinizi göze alarak ayakkabı tercihi yaparsanız bu konuda hatalara düşmezsiniz.

Birçok Trendi Aynı Anda Uygulamak

Eğer bu konuda çok başarılı değilseniz birçok trendi bir arada kullanmak genellikle size trendleri takip eden bir moda sever görüntüsü yerine kafası karışık bir görüntü verir.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık