Nasıl Giyerim?

Kısa Tatiller İçin 3 Adımda Bavul Hazırlama

Hafta sonu için kısa bir tatile gidiyorsunuz ya da önemli bir toplantı için birkaç günlüğüne şehir dışında olacaksınız, hızlıca bir bavul hazırlamanız gerekiyor, peki yanınıza ne almalısınız?

Öncelikle bu tarz seyahatlerde genellikle bir şeyleri bavula koymayı unuturuz ve bu yüzden bazen gidilen şehirde zaten az olan vakitte bir de unutulan şeyin muadilini aramak / almak zorunda kalırız. Bu yüzden bavul hazırlarken gözümüzden bir şeyler kaçmaması için yapmamız gerekenlere adım adım bakalım.

İhtiyaç Listesi Hazırlamak

bavul_hazirlama2

İşe aşağıdaki soruları gözden geçirerek bir ihtiyaç listesi hazırlayarak başlarsanız, bavula bir şeyleri koymayı unutmak konusunu büyük oranda aşmış olursunuz.

Gideceğiniz yerde kaç gün geçireceksiniz?

Hava durumu gittiğiniz yerde, normalde yaşadığınız yere göre farklılık gösteriyor mu?

Önemli bir etkinliğe katılacak mısınız?( Düğün, Nişan, Kokteyl gibi)

İş ile alakalı bir toplantınız var mı?

Bu sorular daha çok yapacağınız kıyafet seçimleriyle alakalı hazırlığınıza yardımcı olacak, bunların yanında günlük ihtiyaçlarımızı da unutmamalıyız.

  • Şarj aletleri
  • Çorap ve iç çamaşırı
  • Kozmetik ürünler ve parfüm
  • Diş fırçası ve macunu
  • Tarak
  • Kullandığınız ilaçlar ve ağrı kesiciler
  • Mini manikür seti(tırnak makası, törpü)
  • Mini dikiş seti (iğne, iplik)

Kombin Yapmak

bavul_hazirlama3

Bavulumuza yerleştireceğimiz her ürünü öncesinde nasıl kombin yapacağımızı düşünerek koyarsak seyahatimiz esnasında kıyafetimizi tamamlarken eksiklikler hissetmeyiz.

Örneğin; Mavi elbisenizi yanınıza alıyorsanız ve bu elbiseye en çok yakıştırdığınız ayakkabı dolgu topuklu ayakkabılarınız ise onları da valize eklemelisiniz.

Yanınıza alacağınız kıyafetlere uygun ceket, palto, ayakkabı ya da aksesuar seçimlerinizi önceden düşünerek hem yanınıza giymeyeceğiniz eşyaları almamış olursunuz hem de içinize sinmeyen bir kombinle dolaşmak zorunda kalmazsınız.

Ek olarak yürüyüş yapmaktan hoşlanan ya da sporsuz yaşayamayan insanlardansanız spor kıyafetlerinizi ve spor ayakkabılarınızı da bavula koymayı unutmayın.

Bavulda Boş Yer Bırakmak

bavul_hazirlama_1

Günümüzde birçok kadın iş ile ev arasındaki mesafede bile yol üzerindeki alışveriş merkezlerine uğramadan durmuyor ve elinde yeni bir şeylerle en olmadı marketten alınan birkaç abur cuburla dönüyor eve. Bu yüzden doğal olarak bir seyahatten de eli boş dönmeyecek bu hanımlar için bavulda boş yer bırakmak çok önemli. Yeni bir bavul almak için her zaman vakit bulamayabilirsiniz ya da bütçenizi böyle bir ekstra masrafa harcamak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka giderken bavulunuzun bir kısmını alacağınız ürünleri düşünerek boş bırakın.

Bavul hazırlığınız artık tamam olduğuna göre tatilinizin tadını çıkarın, iyi eğlenceler!

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık