Nasıl Giyerim?

Kimono Nasıl Kombinlenir?

kimono_nasil_kombinlenir_

Kimono, plajlarda, sokaklarda, akşam kokteyllerinde sıkça rastladığımız ve renkleriyle en sade haliyle bile stilimizi renklendiren hareketlendiren bir parça olmaya başladı. Son dönemlerin en beğenilen trend parçası olsa da nasıl kullanılması gerektiği konusunda kararsız kalan bir çok kadın var. Bugün sizin için Kimono nasıl kombinlenir sorusundan sizleri kurtarıyor ve en iyi kimono kombinlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kimono, öyle hassas bir parça ki, nasıl kombinlediğinizle ilgili olarak orta yaşı geçmiş bir görümce ya da plajlarda tüm karizmasıyla salınan bir model arasında kalabilirsiniz. Eğer doğru kombinlerseniz görümce gibi görünmekten kurtulur şahane bir kilit parça eklemiş olursunuz gardrobunuza.

kimono_nasil_kombinlenir_4

Kimono kombinleri yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri boy uzunluğudur. Eğer boyunuz kısaysa fazla uzun ya da fazla kısa kimonoları tercih etmemelisiniz. Eğer uzun ya da çok kısa kimonoları tercih ederseniz, üzerinizde çok bol duracağı için sizi oldukça kilolu gösterebilir. Eğer kısa boyluysanız, dar jean pantolonlarla kombinleyebilirsiniz. Boy olarak da kalça hizanızda kalmasına ve ince kumaştan uçuş uçuş durmasına özen göstermelisiniz.

kimono_nasil_kombinlenir_7

Kimono kullanmak istiyor ve uzun boyluysanız şanslısınız. Mini elbise boylarında kimonolar size çok yakışacaktır. Özellikle kimono kullanırken omuzlarınızla kalça oranınız çok önemlidir. Geniş omuzlar ve dar kalçalara sahipseniz, kimono sizi daha kilolu gösterebilir. Eğer ince bir beliniz varsa, kuşaklı bir kimono tercih edebilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabılar, flare pantolonlar ve kimono, bahar ve yaz ayları için sizin kurtarıcı kombininiz olabilir.

kimono_nasil_kombinlenir_6

Püsküllü kimonolar günlük kullanım için çok uygun olmasa da, çok kadının sokak stilinde bu model kimonoları tercih ettiğini de görebiliyoruz. Püsküllü kimonolar aslında plaj stilini tamamlamak için en doğru parçalardır. Püsküllü kimonolar, tek başına kullanır ve tüm kusurları gizler. Bu yüzden bikini ya da mayo üstünde kullanarak çok şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer kimonoyu plan stilinde kullanacaksanız, tamamen canlı ve fosforlu renklerde tercih edebilir ve bileklerinize takacağınız bilezik aksesuarlarla da tamamlayarak rahatlıkla bir plaj partisine katılabilirsiniz.

kimono_nasil_kombinlenir_3

Kimonoyu akşam etkinliklerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her ne kadar şık bir görünüm sunsa da kimono aslında kıyafetinizi biraz daha spor göstereceği için akşam çay ya da kahve etkinliklerinde, sinema, konser gibi etkinliklerde kullanabilirsiniz. Akşam yemeği organizasyonlarında, kimonun kolları bol olduğu için sizi rahatsız edebilir. Ve görünüm olarak yeterince şık durmayabilir. Böyle zamanlarda kimono yerine şık bir blazer ceket kullanabilirsiniz.

Kimonoyu kombinlerken yapılacak en kötü hata da, yapacağınız kombinlerde kimonoyu blazer ceket yerine koymaktır. Blazer ceket, spor ya da çok şık bir görünüm sağlarken, kimono daha salaş bir şıklık sağlar. Tam olarak spor görünümü desteklemese de blazer ceket kadar da şık bir görünüm vermeyebilir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı Çık