Egzersiz Yap

Yüz Yogası Nedir Nasıl Yapılır?

Cilt yaşlanması, kadınların hiç bir yaşta hoşuna gitmeyen bir durumdur. Bazen genetik olarak çok erken yaşta kazayaklarına sahip olurken bazen de genetik şans faktöründen dolayı tek bir kırışıklığa sahip olunmayabilir. Cilt kırışıklarının oluşmasının bir çok sebebi olabilir. Çevresel faktörler, yer çekimi de yüz kaslarının yeterince çalışmaması ve yüzün yeterince neme sahip olmaması cilt kırışıklıklarına ve cilt sarkmalarına sebep olur. Kontrol edemediğimiz çevresel faktörler için yapabileceğimiz pek de bir çok yok. Tek yapabileceğimiz cildimizi iyi korumaktır. Düzenli olarak cildi temizlemeli ve nemlendirmeliyiz. Eğer cildinizin her zaman 20’li yaşlarınızdaki gibi görünsün istiyorsanız da mutlaka yüz yogasını denemelisiniz.

Yüz yogası, halk arasında bilinen tanımıyla, botoxun doğal haline kavuşabilmek için yapılan yüz hareketleridir. Son 5 yılda, yüz estetiklerinin artmasıyla gündemimize ağrısız, sızısız ve hatta masrafsız bir çözüm yöntemi olarak herkes tarafından sevilen yüz yogası, cilt yaşınızı tamamen geriye alıyor.

Yüz Yogası Nedir Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir Nasıl Yapılır?

Yüz yogası, yüzünüzdeki bir çok kası çeşitli hareketlerle çalıştırarak daha gergin olmasını sağlar. Yüz yogası, yüzünüzdeki kasları çalıştırarak, kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçmeyi hedefliyor. Bir çok farklı hareketten oluşan yüz yogasının, yüzdeki ve boyundaki her kas için farklı egzersizleri bulunuyor. Özellikle boyun ve gıdı sarkmalarında ve kaş çatmasından dolayı oluşan kırışıkları önlemede ve görünümü azaltmada oldukça başarılı.

Yüz yogası, henüz Türkiye’de yaygın bir uygulama değil. Bir uzman kitabıyla gündeme geldi fakat düzenli olarak gidip yüz yogası yapabileceğiniz çok fazla merkez yok. Evde kendi başınıza da kolaylıkla yapabileceğiniz hareketlerden oluşan yüz yogasında en çok dikkat çeken hareketlerden biri de dudak dolgunlaştırma hareketleri.

Yüz yogası, yalnızca cildinizdeki yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmıyor. Aynı zamanda daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı da sağlıyor. Nasıl ki düzenli spor bedeninizde bir çok güzel değişikliğe sebep oluyor ve sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyorsa, yüz kaslarınızı kontrollü bir şekilde çalıştırmanız da cildinizin sağlığını koruyacaktır. Yüz yogasını yaparken elbette dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Mesela, yüz yogası hareketlerini yaparken,  dudak çevrenizi çalıştırırken göz çevrenizi kırıştırmamalısınız. Yüz yogası hareketlerini yaptıktan sonra mutlaka her hareket arasında 20’şer saniye beklemeli ve parmaklarınızla, çalıştırdığınız noktayı gererek masaj yapmalısınız. Yüz yogası hareketlerini yaparken, yüzünüzün ısınması normaldir. İlk zamanlar yüzünüzde karıncalanma, ısınma gibi şeyler hissedebilirsiniz fakat yüz kaslarınız buna alıştıkça, oldukça rahat edeceksiniz. Her sporda olduğu gibi, eğer iyi bir sonuç almak istiyorsanız yüz yogasını da düzenli olarak yapmalısınız.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık