Egzersiz Yap

Tatilde Plajda Yapabileceğiniz Sporlar

Turizm sektörünün en sevdiği mevsimlerden yaz yaklaşırken, yaz tatili için de planlar yapılmaya başlandı. Herkesin tatil alışkanlıkları farklı olsa da yaz tatili için genellikle deniz ya da doğa tatilleri tercih ediliyor. Yazın bunaltan sıcaklarında insana en iyi gelen de su ve doğa olmalı!

Yaz tatili deyince kiminin aklına da açık büfe yemekler gelirken kiminin aklına da doğa ve deniz sporları geliyor. Yapılan bikini diyetleri bazıları için bavulları hazırlayana kadar! 🙂 Tatilde spor yapmak alışkanlıklarımız arasında gitgide yer almaya da başladı. Hal böyle olunca yaz tatilinde, plajda nasıl spor yaparım? Turizm şirketlerinden tur ya da otel seçerken buna göre seçmeli miyim? gibi birçok soru ile boğuşabilirsiniz. Biz de tatilde plajda yapabileceğiniz sporları hazırladık!

Plajda Koşu

Plajda koşmak için en güzel saatlerin sabah saatleri. Güneş daha tepeye çıkmadan, sabah serinliğinde sahilde koşmak size müthiş bir enerji verecektir. Hem de bu saatlerde plaj boş ve henüz şezlonglar dağılmamış durumda olacaktır. Yanınızda size eşlik eden bir deniz, bunu denemelisiniz! Kum üzerinde egzersiz ve koşu sizi daha fazla zorlayacağı için temponuzu buna göre ayarlamayı unutmayın! Bu arada çıplak koşmanızı önermiyoruz. Ayağınıza birçok madde batabilir, mutlaka spor ayakkabı giyin!

plajda-yapabileceginiz-sporlar-kosu

Plaj Voleybolu

Evet, hepimiz plaj voleybolunu önce filmlerden hatırlıyoruz! 🙂 Eğer kalabalık bir arkadaş grubu ile tatile gitmiş ya da tatilde bir takım oluşturacak arkadaşlar edindiyseniz plaj voleybolu gerçekten çok zevkli olabilir. Aynı zamanda voleybol oynarken çok güzel bronzlaşabilirsiniz!

Plajda Yoga

Yoga yapmanız için aradığınız dalga sesleri ve serinlik tam da plajda! Hatta bazı oteller bunu misafirlerine grup ve hoca ile yapabilecek şekilde de sunuyor. Turizm şirketleri ile görüşecekseniz böyle ekstraları sorabilirsiniz. Eğer tatilde kendiniz plajda yoga yapmak isterseniz matınızı unutmayın!

plajda-spor-yoga

 

Deniz Sporları

Deniz üzerinden yapabileceğiniz birçok spor türü var. Daha önce yüzme dışında su sporlarını denemediyseniz önünüzde birçok alternatif bulunuyor. Bu su ve deniz sporlarını keşfedip öğrenirken yeni keşiflerden mutlu olabilir, yeni arkadaşlar da edinebilirsiniz.

Tatil araştırmalarınızda yeni sporlar denemek varsa planınızı tamamen buna göre yapabileceğinizi unutmayın. Bu talebinizi mutlaka turizm şirketleri ile paylaşarak alternatifleri inceleyin. son yıllarda Türkiye’de deniz ve su sporlarında en popüler yer Muğla Akyaka Gökova! Akyaka özellikle sörf için son yılların tatil turizminin vazgeçilmezi!

akyaka-sorf-turizm-tatil

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık