Spor Kıyafetleri

Spor Sütyen Seçimi ve Modelleri

Hem sağlıklı bir vücut için hem de daha kaliteli bir hayat yaşamak için spor çok önemlidir. Ancak doğru kıyafetleri seçmediğiniz zaman spor sizin için bir zahmet haline gelir. Spor sütyeni de doğru seçilmesi gereken spor kıyafetlerinden biridir. Spor sırasında göğüslerinizin hareketinden dolayı göğüslerde yer alan destekleyici dokuda zedelenme ve gerilme meydana gelebilir. Bu sorunlar ilerleyen zamanlarda hem göğüslerinizde ağrıya hem de sarkmaya yol açabilir. Göğüslerinizi spor sırasında desteklemek amacıyla spor sütyeni kullanmalısınız.

spor_sutyen_modelleri_7

Spor Sütyeni Seçimi

Doğru spor sütyeni seçimi yaparken göğüs büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. A ve B kuplarını kullanıyorsanız sıkıştırma etkisi olan spor sütyeni modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca küçük göğüsler için dolgulu olan spor sütyeni modelleri de uygun olacaktır.

C ve D kup ölçüsüne sahip büyük göğüslü kadınlar ise saran spor sütyeni modelleri tercih etmeliler. Böylece göğüslerinin hareketini engellemiş ve spor sırasında göğüsleri desteklemiş olurlar.

Daha büyük göğüs kupuna sahipseniz, hem sıkıştırma hem de sarma özelliğine sahip spor sütyeni modellerini tercih etmelisiniz.

spor_sutyen_modelleri_3

Size spor sütyeni seçimi yaparken mükemmel sütyeni bulduğunuzu anlayacak birkaç ipucu veriyoruz.

  • Öncelikle giydiğinizde rahat nefes alabildiğinizden emin olun.
  • Atlayarak ya da zıplayarak sütyeninizi deneyin.
  • Omuz ve askı kısmında sizi rahatsız edecek dikiş ve fermuar gibi detaylar olmamasına dikkat edin.
  • Kollarınızı kaldırdığınızda yukarı çıkmadığından emin olun.
  • Spor sütyeni kumaşının esnek olması ve serin tutan bir kumaş olmasına dikkat edin.

spor_sutyen_modelleri_4

Spor Sütyeni Modelleri

Birçok farklı marka artık spor sütyeni çıkartıyor. Sizin için farklı spor sütyen modellerini araştırdık ve derledik.

Özellikle rengarenk spor sütyen modelleri bu sene çok moda. Spor tatylarınızın üzerine giyeceğiniz bu renkli spor sütyeni modelleri hem tarz duruyorlar hem de spor yaparken göğüslerinizi korumanıza yardımcı oluyorlar.

spor_sutyen_modelleri_1

İnce askılı spor sütyeni modelleri de sporda giydiğiniz tişörtlerinizin içine giyilebilecek modellerden. Bol tişörtlerinizin içinden görünecek askılar hoşbir görüntü oluşturuyorlar. Küçük göğüslere sahip kadınlar ince askılı spor sütyenlerini rahatlıkla kullanabilirler.

Kalın askılı modeller ise büyük göğüslü kadınların daha rahat etmesini sağlayabilecek spor sütyeni modelleri arasında. Kalın askılı modeller göğsünüzün ağırlığını daha kolaylıkla taşıyabilen modeller olacağı için spor sırasında hareketlerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacaktır.

spor_sutyen_modelleri_5

Spor sütyeninizin bozulmaması için bakımına da dikkat etmelisiniz. Ilık suda elde yıkayarak ya da makinada hassas programda yıkayarak sütyeninizin şeklini koruyabilirsiniz. Spor sütyenini kurutma makinesinde kurutmayın. Elastikiyetini kaybetmiş ve gevşemiş spor sütyenleri artık ömrünü doldurmuştur. Gereken desteği sağlamayacağı için yeni bir spor sütyeni almalısınız.

spor_sutyen_modelleri_2

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Spor Kıyafetleri Seçerken Bunlara Dikkat Edin! - Stilonerileri.com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık