Spor Motivasyonu

Spor Motivasyonunu Arttıracak 10 Öneri!

Spor yapmak için türlü bahanelerle ne kadar savaştığınızı biliyoruz! Spor yapmak için gerekli motivasyon ara ara bizimle olsa da tüm çabamızı bu motivasyonunu arttırmak için kullanırsak beraberinde gerçekleştireceğimiz spor aktivitesi hem enerji hem de beden ve ruh sağlığımızda büyük bir iyileşme sağlayacaktır.

Spor motivasyonunuzu arttıracak 10 öneriyi sizler için hazırladık!

1. Sağlığınız için spor yapın!

Sağlığınız için ne kadar önemli olduğunu düşünün! Sağlıklı bir yaşam için düzenli ve doğru egzersiz yapımı şart. Egzersiz yapmak sizi aynı zamanda birçok hastalıktan da korur.

spor_moviasyonunu_arttiracak_10_oneri_3

2. Farklı spor türlerini deneyin!

Günümüzde çok farklı spor türleri bulunuyor. Hatta her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Yeni spor türleri denemek size hem heyecan hem de motivasyon sağlar. Üstelik bir de bu denemenizden memnun kalırsanız spor yapmak için bahaneleri de bir kenara atmış olursunuz. Zumba’ya ne dersiniz?

3. Daha mutlu bir iş hayatı için spor yapın!

Düzenli egzersiz iş stresini ve sebep olduğu ağrıları azaltır! Özellikle ofiste çalışan ve uzun saatler masa başıda oturan ya da sürekli ayakta çalışmak zorunda olan çalışanların büyük çoğunluğu farklı bölgelerinde ağrılar hisseder. Spor yaparak bu ağrıları da azaltarak, daha sağlıklı ve dinç hissedebilirsiniz.

spor_moviasyonunu_arttiracak_10_oneri_1

4. Spor arkadaşları edinin!

Tek başınıza spor yapmak bazen çok sıkıcı olabilir, spor arkadaşları edinerek spor aktivitelerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Hatta onlarla tatlı bir rekabete girerseniz motivasyonunuza büyük etkisi olacaktır.

5. Yeni spor müzikleri keşfedin!

Spor yaparken müzik dinlemek motivasyonunuzu son derece arttıracak bir harekettir. Kim Rocky müziğinde kum torbasına koşmak istemiyor ki! Spor müziklerinizi sık sık yenileyerek listenizi canlı tutmayı unutmayın.

6. Kişisel spor koçları ile tanışın! 

spor için sürekli bahaneleriniz varsa, düzensiz bir egzersiz planınız varsa ve uygulamakta sorun yaşıyorsanız personel trainer yani spor koçları sizin için iş başında! Düzenli, planlı ve doğru spor yapmanızı sağlayarak motivasyonunuzu arttırmak için yardımcı olabilir.

spor_moviasyonunu_arttiracak_10_oneri_2

7. Düzenli uyuyun!

Düzenli uyumak öncelikle bedeninize enerji ve dinçlik sağlar. uykusuz kaldığınızda bedeniniz kendini yorgun hisseder ve böyle durumlarda spor motivasyonunuzda düşer. Bu yüzden uzmanlar günde 8 saatin ideal bir uyku süresi olduğunu söylüyor.

8. Mobil egzersiz uygulamaları kullanın!

Spor motivasyonu için en yakınınızdaki akıllı telefon spor yaşamınızı takip ederek, size uyarılar göndererek, arkadaşlarınızla yarıştırarak motivasyon sağlayacaktır. Arkadaşınız bugün kaç km koşmuş? Kaç gündür egzersiz yapmadınız? gibi sorular sizi doğru spora götürecektir.

spor_moviasyonunu_arttiracak_10_oneri_5

9. Rahat ve mutlu hissettiğiniz spor kıyafetleri alın!

Spor modası son yıllarda çok gelişti. Neredeyse her mağazada karşılaştığımız spor kıyafetleri bölümündeki o renk renk kıyafetler spora giderken ve spor yaparken kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

10. Spor yapan kişileri sosyal medyada takip edin!

Sosyal medya üzerinde özellikle Instagram ve bloglarda spor yapan kişiler deneyimlerini, beslenme planlarını, spor videolarını paylaşıyor. Haliyle bu kişileri takip ederek sizde motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Fit Anne bizim Instagram’daki favorimiz!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık