Spor Kıyafetleri

Spor Atletleri

Spor atletleri, yaz öncesi spora yeni başlayacaklar için kafa karıştırıcı bir konu olabilir. Belki kısa süreli ya da çok fazla terlemeden spor yapıyor olabilirsiniz. Fakat yine de teninizi terden korumak için doğru kumaş yapısına sahip atletler tercih etmelisiniz.

Spor atletlerinin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikler sizin yaptığınız spora göre değişmektedir. Bu yazımızda, spor dallarına göre giymeniz gereken spor atlet özelliklerini size detaylıca anlatacağız.

Pilates / Yoga Atleti

Yoga ya da pilates yapıyorsanız, tempolu hareketler yapmasanız da, terleyebiliyorsunuz. Bu teri atletiniz çektiğinde, uzun süre kurumayabilir, ya da teri çekmeden teninizde kalarak sivilcelenmeye ve tahrişe sebep olabilir. Hatta ter sırtınızda kalacağı için üşüyebilir ve farketmeden hasta olabilirsiniz.

spor_atletleri_1

Esneme ve kas çalıştıran hareketleri uygularken, kıyafetleriniz, bedeninizin hareketini kısıtlamaması gerekir. Pilates / Yoga atletleri için kumaş seçimi de oldukça önemlidir. Bedeninize uygun, fazla dar olmayan ve kan dolaşımınızı etkilemeyecek bir model kullanmalısınız. Bedeninize ne büyük ne de dar gelmelidir. Spor atletlerinde kol oyuntusunu iyi seçmelisiniz. Eğer dar bir kol oyuntusuna sahip olursa kollarınızı rahat hareket ettirmenizi ve dikkatinizi de dağıtarak spordan keyif almanızı engelleyecektir. Spor atleti seçerken, mutlaka spor mağazalarından bu ürünleri edinin. Spor mağazalarında satılan ürünlerde genellikle teri ne kadar çektiğine dair bir açıklama etiketi bulunmaktadır. Bu etiket sizi, terleme oranınıza göre yönlendirecek ve kendinize en uygun spor atletini bulmanızı sağlayacaktır.

Yüksek Tempolu Spor Atletleri

Yüksek tempolu sporlarla ilgileniyorsanız, çok terliyorsunuz demektir. Yüksek tempolu sporlar size kendinizi hem daha enerjik hissettirir hem de eğer spor düzeninizi oturttuysanız tüm stresinizi atmanızı sağlar. Bütün bu pozitif etkilerinin yanında, terinizin sırtınızda soğuyup, sizi hasta etmesini ya da sırtınızın tutulmasına sebep olmasını istemezsiniz değil mi? İşte tüm bunlardan uzak durmak için kendinize uygun bir spor atleti seçmelisiniz.

spor_atletleri_11

 

Yüksek tempolu spor yapıyorsanız %100 pamuklu kumaşlardan uzak durmalısınız. Evet doğru okudunuz, tamamı pamuklu kumaştan uzak durmalısınız. %100 pamuklu kumaşlar, terinizi çok güzel çeker fakat çok geç kurur. Bu yüzden ter sırtınızda uzun süre kalır ve biraz önce saydığımız tüm olumsuz şeyler başınıza gelebilir.

spor_atletleri_21

Yüksek tempolu spor atletlerinde, kadınlar için bir de içten sütyenli modelleri tavsiye ediyoruz. Kendinden sütyenli spor atleti, sizi günlük kullandığınız sütyenlerden kurtarmak amacıyla yaratılmıştır. Günlük kullanılan sütyenler, yoğun teri çekme konusunda iyi olmadıkları için, terin göğüs çevrenizde kalmasına ve farklı rahatsızlıklar ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden kendinen sütyenli spor atletleri size bir çok konuda konfor sağlayacaktır.

Eğer yukarıda saydıklarımız dışında bir spor yapıyor ve kıyafetlerle ilgili öneri almak istiyorsanız bize facebook ve instagram’dan yazabilir ya da bu yazıya yorum olarak sorunuzu bırakabilirsiniz. Bizi takip etmeyi ve sorularınızı göndermeyi unutmayın!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık