Spor Motivasyonu

Neden Spor Yapmalıyız?

Neden spor yapmalıyız sizce? Eğer neden spor yapmanız gerektiğiyle ilgili bir neden bulamıyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Spor yapmalıyız çünkü ile başlayan cümleler kurmuyoruz. Spor yapmak zorunluluklar getirisi olmamalıdır. Herkes spor yapıp yapmamakla ilgili özgürdür. Son zamanlarda spor ile ilgili toplum baskısını andıran bir sosyal çevre baskısı olsa da, spor yapmak tamamen kişinin kendisini ilgilendirir.

Spor yapmak, kalp ve damar sisteminizi güçlendirecektir. Bedeninizdeki kan dolaşımını kontrol altına alarak akışı hızlandırabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırmak, sağlığınız için önemlidir. Kap- damar sağlığınızı koruyarak kalp damar hastalıklarından sizi büyük oranda korur.

neden_spor_yapmaliyiz_

Düzenli spor, size kendinizi daha iyi hissetmenizi saplayacaktır. İş ya da özel hayatınızda kafanıza bir şey takıldığında spor yaparak ya da uzun bir yürüyüşle bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Daha önce spor yapmamış olanlara bu cümlelerimiz anlamsız gelebilir fakat aslında spor çok iyi bir antidepresan etkisi yaratmaktadır. Düzenli spor yapmak bu yüzden önemlidir. Daha mutlu ve daha sağlıklı olmak için en azında her gün 30-45 dakika arası yürüyüşler yapabilirsiniz. Spora ilk kez başlayacaksanız bu sizin için çok büyük ve etkili bir adım olacaktır.

Spor yapmak, kandaki iyi ve kötü kolestrolü dengeler. Vücudunuzdaki organlar olması gerektiği gibi çalışır. Yani vücudunuzu bir makine gibi düşünürseniz, vücudunuz tıkır tıkır işliyor olacak! Spor yaptığınızda vücudunuz bu kadar iyi çalışırken, tansiyon, şeker gibi daha bir çok hastalıktan da korunursunuz. Hareket etmek sizi hem motivasyonel hem de sağlık anlamında sizi olumlu etkileyecektir.

Neden spor yapmalıyız? Hala kendinizi bu konuda ikna edemediniz mi? Spor yapmak, kas ve iskelet sisteminizi sağlıklı tutar. Özellikle günümüzde sürekli ayakta ya da sürekli oturur halde çalışıyorsanız spor yapmak sizi bel ağrılarından ve kas ağrılarından koruyacaktır. Düzenli spor yapmak özellikle ileriki yaşlar için sizi omurga eğiriliklerinden ve ağrılarından da koruyacaktır.

neden_spor_yapmaliyiz_11

Spor yapmak elbette en bilinen faydasıyla formunuzu korumanıza yardımcı olur. Spor yaptığınızda metabolizmanız daha hızlı çalışacağından yediklerinizi de spor yapmayanlara oranla daha hızlı yakacaksınız. Bu da vücudunuzda gereksiz yağ depolanmalarının engelleneceği anlamına gelir. Aynı zamanda düzenli spor yaptığınızda kan şekeriniz de düzenleneceğinden ileriki yaşlarda şeker hastası olma olasılığınızda azalacaktır.

Düzenli spor yapmak, vücut enerjinizi arttıracaktır. Bununla birlikte de düzenli spor bağışıklık sisteminizi güçlendirektir. Spor yaparak daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz mümkün. Her zaman kilo vermek için tercih edilen spor, aslında sağlığınızı korumak için düzenli olarak yapmanız gereken bir aktivitedir. Düzenli spor sizi stresten ve negatif bir çok şeyden koruyacaktır. Her gün mutlaka spor yapmayı ve bol bol su içmeti unutmayın!

Siz de bizimle “Neden spor yapmalyım?” sorusuna verdiğiniz cevapları paylaşmak isterseniz bize yorum bırakmayı ve bizi instagram!da etiketlemeyi unutmayın!

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık