Spor Kıyafetleri

Koşu Aksesuarları

Koşu, belki daha önce hiç koşmamış olanlarımız için ilk etapta korkutucu gelebilir. Fakat aslında çocukların en sık yaptığı şey koşmanın, bir spor olmanın yanında daha bir çok faydası bulunuyor. Koşmak düşüncelerinizin karmaşıklığı çözebilir, en az depresyon ilaçları kadar faydalıdır. Kilonuzu kontrol etmenize, kalp, tansiyon gibi hastalıklardan korunmanızı sağlar. Beden dengenizi daha iyi sağlamanızı ve kondüsyonunu da arttırır. Kısacası saymakla bitmeyecek ve bambaşka bir dünya yaratır koşmak insanda. Koşmak, ister hızlı ister yavaş, ister uzun ister kısa olsun bedeninizi ve nefesinizi ne kadar kontrol edebildiğinizle ilgilidir.

Koşu böylesine önemli bir sporken, elbette koşu kıyafetlerinin yanında bir aksesuarları olmaktadır. Aksesuar, koşu yapanlar için belki olmazsa olmaz değildir ama bir çok profesyonelce koşan insanlar için gerekli olabilir. Bizce bir kez bu aksesuarla alıştığınız zaman yürüyüş ve koşu yaparken mutlaka kullanmak isteyeceksiniz.

Koşu Aksesuarları; Gece Koşanlar için Işık ve Reflektör

Koşu Aksesuarları

Koşu Aksesuarları

Koşuyu hangi saatte yapacağınıza siz karar verirsiniz. Eğer akşam saatlerinde koşmak istiyorsanız, size tavsiyemiz, farkedilmenizi sağlayacak ürünler kullanmanız olacaktır. Bunlar reflektörlere yani ışık geldiğinde parlayan şerilere sahip olan rüzgarlıklar olabilir. Fakat eğer yalnızca üstünüzde değil, koşu tayt ya da şortunuzda ve ayakkabılarınızda da reflektör olmalıdır. Bunun dışında eğer reflektörlü bir giysi tercih etmiyorsanız da mutlaka koşu feneri kullanmalısınız. Koşu fenerleri genellikle 20 metreye kadar güçlü bir ışık yayarak farkedilmenizi sağlayacaktır.

Koşu Aksesuarları; Eşyalarınızı Taşımak için Çanta

Koşu Aksesuarları

Koşu Aksesuarları

Koşarken, üzerinizde her ne kadar çok eşya bulundurmasanız da belki bir havlu, anahtar ve telefon taşımanız gerekebilir. Eğer havluyu boynunuzda taşımak size zor gelmeyecekce, ince bel çantaları ya da kol bantlarından kullanabilirsiniz. Özellikle spor mağazalarında birbirinden farklı model ve renkte bu tür koşu aksesuarlarını bulabilirsiniz.
Koşu aksesuarları seçerken özellikle telefonunuzu koymak için, kolluk şeklinde takılan modeller çok hoşunuza gidebilir. Fakat size önerimiz her zaman bele kemer şeklinde takılanlardan yana olacaktır. Kola takacağınız aksesuarlar bileklerinizi ya da üst kollarınızı sıkacağı için sizi koşarken rahatsız edebilir. Bu yüzden bel kısmınıza takacağınız koşu aksesuarları daha konforlu olacaktır.

Koşu Aksesuarları; Koşu bileklikleri

Koşu Aksesuarları

Koşu Aksesuarları

Koşu bileklikleri aslında tamamen sizin teknoloji aranızda olan bağa bağlı bir tercihtir. Koşu yani adım bileklikleri, günlük olarak attığınız adımı ölçer ve size, kendi koyduğunuz günlük, haftalık ve aylık hedeflere ulaşmanızı sağlar. Gittikçe hareketsizleştiğimiz dünya düzeninde biraz hareket etmek için bahane ya da motivasyon arıyorsanız bu bileklikleri kullanabilirsiniz. Eğer koşarken kullanırsanız, kaç saat koştuğunuzu ve harcadığınız aktif kaloriyi de ölçer. Eğer teknolojik ürünleri kullanmayı seviyorsanız adım sayan bilekliklerden bir tane edinebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık