Spor Motivasyonu

İstanbul’daki En İyi Koşu Parkurları

Spor ve koşu motivasyonunuzu arttırmak için hem farklı mekanları deneyebilir hem de açık havanın size sağlayacağı enerjiden yararlanabilirsiniz. Özellikle yaz mevsimine girdiğimiz için açıkhavada koşmak performansınızı daha da arttıracaktır. Koşu motivasyonunuz için yeni mekanları denemeye hazır mısınız?

İstanbul’daki En İyi Koşu Parkurları

Belgrad Ormanı Fıratpen Koşu Parkuru

Belgrad Ormanı Koşu Parkuru

Belgrad Ormanı Koşu Parkuru

 

Belgrad ormanlarının içinde yer alan bu parkur öellikle hafta sonu İstanbul’da yaşayanların şehirden kaçış yeri olan bu parkur Belgrad Ormanı’nın temiz havası ve doğasının tam merkezinde yer alarak gerçekten müthiş bir deneyim sunuyor. Spor etkinliklerini takip ederseniz bir çok koşu yarışına denk gelerek koşu performansınızı diğer koşucularla karşılaştırma imkanı da bulabilirsiniz.

Belgrad Ormanı Koşu Parkuru Kaç Km: 6 km

Belgraf Ormanı Koşu Parkuru Nerede, Nasıl Gidilir? Parkura ulaşabileceğiniz ana iki yol var. Biri Kemerburgaz üzerinden Bahçeköy’e ulaşarak, diğeri de Hacıosman-Maslak yönünden Bahçeköy’e ulaşmak. Bahçeköy’ün merkezinden sonra 2,5 km daha giderek parkura ulaşabilirsiniz.Özel aracınız yoksa Hacıosman metro’an kalkan 42 HM yani Bahçeköy –  Hacıosman otobüsüne binerek 20 dk. lık bir yolculuğun ardından Bahçeköy’e ulaşabilirsiniz. Bahçeköy merkezden 2,5 km yürüyerek BelgradOrmanı’nın içinden parkura ulaşabilir ya da Bahçeköy’den taksiye binebilirsiniz. Belgrad Ormanı’na giriş 2015 yazı itibariyle 12 TL. Buradan zam yapanlara da bir kez daha teşekkür edelim!

Koşabileceğiniz En İyi İstanbul Sahil Hatları

İstanbul’un kalabalığında sahilde koşu yapmak özellikle hafta sonu zorlaşsa da en iyi sahil hattını keşfederseniz biraz daha şanslı olabilirsiniz. İstanbul’da en rahat koşabileceğiniz sahil hatları şöyle,

  • Tarabya – Kireçburnu

Kısa mesafe gibi gözüksede tur atarak ya da lokasyon uzatarak mesafeyi arttırabilirsiniz. Özellikle sabah saatlerinde bu hat oldukça sakin ve güneşlidir.

  • Kuruçeşme – Bebek – Rumelihisarı

Şeyda Coşkun’un meşhur parkuru. Kendisi ve diyet yapan ekibini sıkça bu hatta görebilirsiniz.istanbul_da_en_iyi_kosu_parkurlari_2

  • Caddebostan Sahili
  • Moda Sahili
  • Salacak Sahili (hafta sonu epey zor olabilir)
  • Maltepe Sahili
  • Yeşilköy – Florya Sahili
  • Zeytinburnu – Bakırköy Sahil Hattı ( Yaklaşık 7 km. rahat koşabileceğiniz bir alan

Maçka Parkı’nda Koşu

Özellikle Nişantaşı ve Beşiktaş’ta yaşayanların en çok tercih ettikleri yerlerden biri olan Maçka Parkı, koşu için İstanbul’un merkezinde doğasıyla büyük kolaylık sağlıyor. Maçka parkında koşarken birçok köpek ve sahibi ile tanışıp kaynaşmanız mümkündür! 🙂 Parkın merdiven yapısı gereği merdiven antremanı yapmak isterseniz tam yeri diyebiliriz!

istanbul_da_en_iyi_kosu_parkurlari_3

İstanbul’daki Atletizm Pistleri

İstanbul’da koşu yapabileceğiniz 2 atletizm pistini de önerilerimiz arasına koymak istedik. Biri İstinye-Sarıyer’de bulunan Enka Sadi Gülçelik Atletizm Pisti, diğeri de Burhan Felek Spor Sitesi Atletizm Pisti. Atletizm pistinde koşarak farklı deneyim yaşamak isteyenler mutlaka bu iki pisti ziyaret etmeli.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık