Egzersiz Yap

Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Yaz demek biz kadınlar için bikini giymek, düğünler için abiye kıyafet alışverişine çıkmak gibi birçok durum ifade ettiriyor. Hal böyle olunca da hemen vücudumuz yaz tatili için ne kadar hazır bunun derdine düşüyoruz. Bikini giyerken, dar abiye elbise seçerken kimi zaman tek hayalimiz dümdüz karın-göbek oluyor. İşte tam da bu sebeple yaz tatiline sayılı günler kala göbek eritme hareketleri ve egzersizlerinizi sizler için yazdık!

gobek_eritme-egzersizleri_2

Göbek eritmek istiyorsanız öncelikle beslenmenize çok dikkat etmeniz gerektiğini de unutmayın. Bunun ilk kuralı da doğru akşam yemekleri. Küçük porsiyonlarda ve sık sık yemek şişkinlik yapmayacağı için göbeğinizi daha düz gösterecektir.

İşte göbek eritme hareketleri ve egzersizleri

gobek_eritme_hareketleri_capraz_mekik

Düz ve Çapraz Mekik

Mekik çekmek hem evde hem de spor salonunda yapabileceğiniz en basit göbek eritme egzersizlerinden biri. Düz mekik çekmek için sırt üstü uzanın ve iki ayağınızı sandalye pozisyonuna getirin. İki elinizi parmak uçlarından başına koyarak ufak hareketlerle ve nefes alıp vererek karnınıza doğru kalkın.

Çapraz mekik hareketinde ise; sırt üstü uzanın ve sol bacağınızı kaldırarak sağ elinizi şakaklarınıza koyun. Nefes alıp verirken sağ omzunuzu yattığınız yerden kaldırarak, karnınızı iyice sıkarak sola doğru eğilin.

Aerobik Egzersizler

Aerobik egzersiz hareketleri göbek için en iyi çözümü veren hareketlerden biri. Aerobik egzersizler neler derseniz, yürüyüş, koşu, yüzme ve bisiklet gibi spor hareketleri aerobik egzersiz hareketlerine giriyor. aynı zamanda yapılan araştırmalarda aerobik hareketlerin kilo verme sonrası tekrar kilo almayı da önlediği, göbek ve karın çevresinde yağlandırmayı geciktirdiği de açıklandı.

gobek_eritme_hareketleri_2

Yerde Karın Hareketleri

Sırt üstü yatın ve iki kolunuzu bel boşluğunuza koyarak ayaklarınızı 45 derece kaldırın. Bu şekilde ayaklarınız yukarıda 15 sn kadar bekleyin ve bu hareketi tekrarlayın. 3 set yeterli olacaktır. Bu hareket özellikle üst karın kasları için oldukça yararlıdır.

Göbek eritmek hareketleri ile sonuç almak biraz sabır ve zaman ister. 1 haftada göbek eritme hareketlerinin hiçbiri yeterli olmayacaktır. Göbek ve karın çevresindeki yağlar yakmak doğru beslenme ve düzenli egzersizle mümkündür. Özellikle protein bakımından zengin bir beslenme programı göbek ve karın için uzun vadeli iyi bir yatırımdır. Göbek eriten yiyeceklerin başında gelen yoğurt ise bu süreçte size yardımcı olacak bir besindir. Zevk alacağınız diyet yemek tarifleri ile beslenmenizi kontrol altına alabilirsiniz.

Bu sebeple diyet yemek tarifleri bölümümüzü inceleyebilirsiniz. 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık