Spor Motivasyonu

Evde Spor Yapmak İçin Öneriler

Spor yapmak için bahaneler bulmayı bir kenara bırak ve her koşulda spor yapmak için planını hazırla. En kolay spor yapabileceğin ve bahaneler yaratamayacağın yerlerden birisi evin. Evde spor yapmak basit ve küçük planlarla hem çok kolay hem de geri dönüşü tahmin ettiğinden fazla!

İşte evde spor yapmak için öneriler!

Evde spor yapmanın en güzel yanı spor yapmak için ayrılan zamanı daha iyi kullanmanız. Yola ayrılan vakit ya da yorgunluktan şikayet edemeyeceğin için evde enerjin daha yüksek olacak.

Spor yaparken en önemli şey devamlılık. bu devamlılığı sağlamak ise sanıldığı kadar kolay olmuyor. Evde spor yapmak için kendinize bir plan çıkarın ve bu plana sadık kalın. Devamlılık sağlamak için yorgunluk, yol gibi bahanelerini olmayacağı için evde spor yaparken planınıza sadık kalmak daha kolay.

Evde spor yapmak istiyorsanız öncelikle evde yapılması uygun olan sporları incelemeli kendinize uygun olanları seçmelisiniz.

Evde Yapılabilecek Sporlar

Yürüyüş Yapın!

Evde en basit yapabileceğiniz spor türlerinden biri yürüyüş yapmaktır. Bir koşu bandı alarak evde yürüyüş yapabilir ve kilometreler katedebilirsiniz. Evinizin bulunduğu sokak yürüyüş için uygunsa iyi bir yürüyüş alternatifi olabilir. Yürüyüş yaparken ilk 20 dk. vücudun kalori yakmak için ancak ısındığını söylemeliyiz. Bu yüzden yürüyüş yapmak içim min. 30 dk ayırmanız gerekiyor. Yürüyüş yaparken mevcut kilonuz, yürüyüş hızınız ve ilerlediğiniz mesafeye bağlı olarak yaktığınız kalori miktarı değişmektedir.

Yürüyüş Kaç Kalori

Yürüyüş Kaç Kalori – www.onikibilgi.com

Evde Pilates Yapmak

Evde en kolay yapabileceğiniz, bu kolaylığa göre karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz sporlardan birisi pilates. Pilates yapmak için almanız gereken birkaç ekipman ile odanızı profesyonel bir pilates stüdyosuna bile dönüştürebilirsiniz. Evde pilates yapmak için almanız gereken ekipmanlar şöyle,

  • Pilates Matı
  • Pilates Topu
  • Pilates Bantı ( uygun esneklikte)
Evde spor yapmak

Evde spor yapmak

Bu ekipmanlara ek olarak pilates için hazırlanmış programları da alarak pilates yapmayı öğrenebilirsiniz. Bu konuda Türkiye’de en ünlü pilates programı çoğumuzun yapmasak da bildiğimiz üzere Ebru Şallı’nın pilates dvd’leri. Program almak yerine temel pilates hareketlerini internetten araştırıp videolarla birlikte yapabilirsiniz.

squat_nasil_yapilir_2

Evde Squat ve Diğer Egzersizler Yapmak

Evde pilates ve yürüme dışında yapabileceğiniz birçok egzersiz bulunuyor. Egzersizlerine özellikle sorunlu gördüğünüz bölgelere özel olması sizi kısa sürede sonuca ulaştırmayı sağlayacaktır. Evde yapabileceğiniz egzersizlerin başında squat yapmak geliyor.

Squat Nedir?

Squat temel olarak bir kuvvet antremanıdır. Özellikle sıkı bir kalça ve iyi bir postür isteyen kişilerin mutlaka yapması gerekir.

Squat nasıl yapılır konusundaki detaylı yazımızı okumak için tıklayın! 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık