Spor Motivasyonu

En yeni 3 fitness trendi

Spor bir çoğumuzun yaparken keyif aldığı bir etkinlikken bir çoğumuzun da zorla gittiği, üşendiği ya da hiç başlamamayı tercih ettiği bir etkinliktir. Hareket etmek güzel şey belki ama bir çoğumuz sporu düzenli hale getirmekte zorlanıyoruz.

Fitness seçenekleri aslında oldukça çok. Fakat yine de bildiğiniz yöntemlerden sıkıldıysanız, sizi en yeni 3 fitness trendiyle tanıştırmak istiyoruz.

AntiGravity Yoga

AntiGravity Yoga nedir? Son zamanlarda belki de instagramda en çok gördüğünüz sporlardan biri AntiGravity Yoga olabilir. Yoganın faydalarını zaten biliyorsunuzdur fakat nereden çıktı bu antigravity diye de düşünüyor olabilirsiniz. Antigravity yoga, yerçekimsiz yoga demek. Antigravity yoga, tavana asılı kumaşlar ile yapılan bedeni dengede tutmak ve kaslarınızı güçlendirmek için yapılan hareketlerden oluşuyor.

en_yeni_fitness_trendleri_1

Yoga, akrobasi, jimnastik, dans ve pilates gibi bir çok hareketten derlenerek oluşturulmuş bir spordur. İpek hamak yardımıyla, havada asılı durarak hem eğlenceli hem de kaslar üzerinde oldukça etkili. Bu sporu denemek istiyorsanız, pek de farklı alternatifiniz yok. İstanbul’da yalnızca 2 salon bulunuyor.

Pole Dans – Pole Fitness

Pole aslında herkesin önyargıyla yaklaştı bir dans. 2014 başlarından beri, spor olarak da ilgi görmeye başladı. Bir direğin etrafında tamamen kendi beden ağırlığınızla yapılan hareketlerden oluşan bir dans yöntemidir pole.

en_yeni_fitness_trendleri_2

Pole, güç, esneklik ve dayanıklılık gerektirir. Bu yüzden bir fitness antremanı olarak da yeni yeni ilgi görmeye başladı. Esneklik ve dayanıklılık gerektirdiği için ve tüm beden kaslarınızı kullanarak kendinizi dönen bir direğe asıyor ve bu şekilde çeşitli hareketler yapıyorsunuz. Pole Fitnessın bu kadar ünlü olmasının en önemli sebebi fitness yaparken bile kendinizi seksi hissediyor olmanız. Bunun dışında vücudunuz direkt olarak kaslanacağı için Pole Fitness ile daha şekilli bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bikram Yoga

Bikram Yoga nedir? Bikram Yoga Nasıl Yapılır? 1 yıldır bu soruyu arkadaşlarımızdan çok fazla duyduk. Hatta bir dönem gitmek için bile uzun araştırmalar yapmıştık. İlk başta kulağa garip gelse de Bikram Yoga, 40 derece sıcaklıkta sırasıyla 26 farklı yoga duruşu ve 2 nefes egzersiziyle yapılıyor.

en_yeni_fitness_trendleri

Bikram Yoga, organları ve sinir sistemini harekete geçirmek için planlanmış hareketlerden oluşuyor. Taze kanın, vücudun tamamında dolaşmasıyla tüm organ ve dokuları yenilemeyi hedefliyor. Biraz sakin kalmak konsantre olmak istiyorsanız mutlaka bikram yogayı denemelisiniz.

Hangi spor dalını seçerseniz seçin, belki çok klasikleşmiş bir nasihat gibi gelebilir size fakat mutlakaya hayatınıza bir spor düzeni yerleştirin. Spor düzeni, size kendinizi daha iyi hissettirecek ve beden sağlığınızı korumanızı sağlayacaktır.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık