Spor Kıyafetleri

En İyi Spor Ayakkabılar

Spor yaparken hareketleri doğru yapmak sporunuzun daha etkili olmasını sağlayacaktır. Hareketlerinizi doğru yapmak ise aslında biraz da spor sırasında giydiklerinize bağlıdır. Rahat hareket etmek hem spor yapmayı daha keyifli hale getirir hem de hareketlerinizi kolaylaştırır. Spor için en önemli parçalardan birisi şüphesiz kullandığınız spor ayakkabılardır. Hadi gelin en iyi spor ayakkabılar neler ve nasıl seçmelisiniz birlikte inceleyelim.

Spor ayakkabı seçerken kadınlar birçok şeye dikkat eder: nasıl göründüğü, modaya uygunluğu, fiyatı… Aslında asıl önemli olan spor sırasında sizi rahat ettiren ve herhangi bir yaralanmadan sizi koruyabilecek bir spor ayakkabınız olmasıdır. Vücudunuzun tüm ağırlığını taşıyan ayaklarınızı spor sırasında destekleyecek olan ayakkabılarınızdır. Hangi sporu yaptığınıza göre seçtiğiniz ayakkabı da değişecektir.

Koşu Ayakkabıları

en_iyi_spor_ayakkabilar_1

Koşu için spor ayakkabı seçerken öncelikli olarak ayağınızı destekleyen bir spor ayakkabısı tercih etmelisiniz. Yastıklama, şoku emme gibi özellikleri olan koşu ayakkabıları koşu sırasında hem ayağınızı destekler hem de koruma sağlar. İyi bir koşu ayakkabısında yastıklama, doğru yerden esneme, yol tutuşu ve nefes alabilirlik gibi özellikler olmalıdır. Nike FlyKnit Lunar 1 koşu ayakkabısı flyknit teknolojisi ile tasarlandığı için hafif bir yapıya sahip. Nefes alma özelliği var ve ayağınızı güzelce sarıyor. Hareket özgürlüğü ve hafiflik arayanlar için oldukça uygun.

Kort Ayakkabıları

Tenis, basketbol ve voleybol için tasarlanan ayakkabılar ise kort ayakkabıları olarak geçiyor. Bu tarz sporlarda önemli olan bileğin ve tabanın desteklenmesidir. Ayak bileğinizin dönmesini engelleyecek yanal destekli ayakkabıları tercih etmelisiniz. Nike Zoom Vapor spor ayakkabıları hem rengarenk hem de bu tarz sporlar için oldukça uygun.

Kros Ayakkabıları

Eğer koşu, pilates, fitness ve aerobik gibi birden fazla spor aktivetisini aynı anda yapıyorsanız ona göre bir spor ayakkabısı seçmelisiniz. Ayakkabınız da yaptığınız sporlara uyum sağlayacak kadar çok yönlü olmalıdır. Kros ayakkabıları sizin bu isteklerinize uyan ayakkabılar diyebiliriz. Bu tarz ayakkabıları evde, yolda ya da spor salonunda kullanabilirsiniz.

en_iyi_spor_ayakkabilar_3

Kros ayakkabılarının tabanında sizin dengenizi ve rahatınızı sağlayacak bir yastık olmalıdır. Aynı zamanda nefes alan bir üst kısım ayak sağlığınız için de önemli olacaktır.

Yürüyüş Ayakkabıları

Yürüyüş içinse spor ayakkabısı seçmek de önemlidir. Yürüyüşün rahat ve etkili olabilmesi için kullandığınız ayakkabının da uygun olması gerekir. Yürüyüş sırasında önce topuğunuz yere bastığından topuk kısmı destekli olan ayakkabıları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda esnek ve parmaklarınızın rahat hareket edeceği bir uç kısmı olmalıdır. Yürüyüşünüzün keyifli ve sağlıklı geçmesi için siz de seçtiğiniz yürüyüş ayakkabısına dikkat etmelisiniz.

Nike Air Max modellerini yürüyüş ayakkabısı olarak tercih edebilirsiniz. Nike Air Max modelleri yazımızı okumak için tık tıkk!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık