Spor Motivasyonu

Düzenli Spor Yapmak için Motivasyon Önerileri

Düzenli spor yapmak şu kadar önemli böyle önemli gibi cümleleri aylardır belki de yıllardır duyuyorsunuz, okuyorsunuzdur elbette. Bu yüzden size düzenli spor yapmanın ne tür etkileri olduğunu bugün anlatmayacağız. Elbette düzenli sapor yapmanın, hayatınıza bir çok pozitif etkileri var. Fakat düzenli spor yapmak, büyük şehir koşturmacasında oldukça zor, hatta çok zor edinilen bir alışkanlık olabiliyor. Sporun yalnızca -yaza hazırlık- olarak değerlendirmesi de bu işin alışkanlık haline gelmesi konusunda oldukça zorluyor.

Kendi Spor Motivasyonunuzu Yaratın!

Düzenli spor konusunda bir çok öneri dinlemiş olabilirsiniz. Aslında herkesin spora bakış açısı farklıdır. Spor motivasyonu farklıdır. Spor yalnızca zayıflamak ya da form tutmak için de yapılmıyor olabilir. Eğer kendinize spor motivasyonları arıyorsanız öncelikle kendi sebeplerinizi sıralamalısınız.

Düzenli Spor Yapmak

Düzenli Spor Yapmak

Sporunuzun Etkilerini Vücudunuzda Görmek için Kendinize Zaman Verin

Düzenli Spor Yapmak

Düzenli Spor Yapmak

Bir hevesle spora başlıyor 1-2 gün ya da en fazla 1 hafta spora devam ettikten sonra, motivasyon eksikliği, zamansızlık ve yorgunluk gibi bahanelerle hemen spordan vazgeçiyor olabilirsiniz. Bu da sizde hem suçluluk hissettirecek hem de spora yeniden başlama isteğinizi azaltacaktır. Eğer düzenli olarak spor yapmak ve yaşam biçiminize sporu kalıcı olarak dahil etmek istiyorsanız, yaptığınız sporun, bedeninizde ve hayatınızda değiştireceği şeyleri keşfedebilmek için kendinize zaman verin. Bir davranışı alışkanlık haline getirebilmek için 21 gün yeterlidir. 21 gün kuralını hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Eğer 21 gün düzenli olarak spor yaparsanız, gerçekten 1 ayın sonunda kendinizde farkedeceğiniz pozitif değişimler sizi sporu hayatınızın daimi bir parçası olma konusunda motive edecektir. Aynaya baktığınızda fit bir vücut sizi mutlu etmez mi? Ya da nefesinizi kontrol ederek yüksek katlı merdivenleri çıkabilmek sizi mutlu etmez miydi?

spor_motivasyonu_4

Düzenli Spor Yapmak

Vücudunuzu dinleyin!

Vücudunuz, her türlü rahatsızlığı fazla hareketten ya da hareketsizlikten alıyor olabilir. Bu yüzden düzenli olarak hareket etmek sizi bir çok hastalıktan koruyacaktır. Şehir hayatının karmaşasında eğer oturarak çalışıyosanız ve bir ofis hayatınız varsa, sırt, bel, omuz ağrılarınız olabilir. Eğer düzenli olarak spor yaparsanız, kaslarınız sürekli çalışacağından güçlenecektir. Ve güçlü kaslarınızı yine düzenli sporla esneteceğiniz için ağrılarınız azalacak ve düzene oturduğunda kaybolacaktır. Eğer ağrıyan bir yeriniz varsa, düzenli sporla bunu da yokedebileceğinizi unutmayın!

Sağlığınızı önemseyin!

Sağlık, hayatta ki en önemli şeydir. Bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyoruz. Sağlıklı bir bedenle uzun ve keyifli bir hayat sürebilirsiniz. Bedeninizin sağlıklı kalabilmesi için hareket etmesi, sağlıklı beslenmesi gerekmektedir. Sporun herhangi bir dalını, hayatınıza dahil ettiğinizde, gereksiz stres altına da girmediğinizi farkedeceksiniz. Beden sağlığınız için, stres gibi faktörlerler başetmek de çok önemlidir. Spor, sizi sakinleştireceği ve negatif enerjinizi de atmış olacaksınız.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık